BMW wspiera zbiórkę na szkolenia ratowników GOPR #jestemzgor - Trends Magazines
20 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

BMW wspiera zbiórkę na szkolenia ratowników GOPR #jestemzgor

X5 GOPR wspinaczka

BMW zostało stałym partnerem GOPR, przekazując Pogotowiu 12 samochodów, głównie hybrydowych BMW X5 z napędem na cztery koła xDrive. Ruszyła też ogólnopolska akcja crowdfundingowa GOPR i BMW na sprzęt i szkolenia dla ratowników.

Kochamy góry, są ważną częścią naszej kultury i popularnym miejscem spędzania wolnego czasu. Ten sezon letni jest w górach wyjątkowy – już w czerwcowy długi weekend górskie szlaki odwiedziło o około jedną trzecią więcej osób. Zaś potrzeby osobowe, szkoleniowe i sprzętowe GOPR-u rosną wraz z liczbą turystów. Dziś jest więc ten moment, by każdy, kto góry ma w sercu, powiedział głośno #jestemzgor i włączył się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ochotniczego pogotowia GOPR. Ratowników można wspierać wpłacając środki poprzez stronę www.jestemzgor.pl. Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenia i niezbędny sprzęt.

X5 GOPR wspinaczka

Czym jeżdżą ratownicy?

Samochody, które BMW przekazuje ratownikom, to funkcjonalne i wszechstronne BMW X5 z napędem hybrydowym typu plug-in. Napęd na cztery koła xDrive umożliwi działanie w trudnych warunkach, zaś technologia hybrydowa typu plug-in to zasięg czysto elektryczny od 67 do 97 kilometrów połączony w pełną funkcjonalnością na długie trasy.

X5 GOPR mapa

jestemzgor.pl

Ogólnopolska akcja crowdfoundingowa połączona jest z kampanią komunikacyjną poświęconą GOPR. Materiały na temat pracy ratowników będą publikowane na portalach internetowych oraz w kanałach społecznościowych GOPR oraz BMW. W kolejnym etapie kampanii, na stronie jestemzgor.pl zostanie utworzony specjalny sklep, a jego dochód również umożliwi zakup sprzętu i organizację szkoleń dla ratowników.

Co na to GOPR?

– Szczególnie cieszy mnie wspólne rozpoczęcie akcji #jestemzgor. Inicjatywa ta przyczyni się do podniesienia świadomości społeczeństwa, że służba w GOPR głównie opiera się na społecznym zaangażowaniu ratowników. Pozwoli również wesprzeć nasze Pogotowie, co wprost przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa w polskich górach. Obecnie nie ma tygodnia, abyśmy nie prowadzili co najmniej kilkunastu akcji ratunkowych. Dzięki współpracy GOPR z BMW w polskich górach będzie po prostu bezpieczniej – dodał Jerzy Siodłak, Naczelnik GOPR.

X5 GOPR wspinaczka

Podobne

Wyprzedaż

Wielka wyprzedaż Schmiedmann to idealne miejsce, żeby wydać “mikołajowe”!

Odwiedził Cię wczoraj Św. Mikołaj? Zastanawiasz się na co wydać świąteczny zastrzyk gotówki? Czas na wielką świąteczną wyprzedaż Schmiedmanna! W Schmiedmann chcielibyśmy zakończyć rok w najlepszy możliwy sposób i zaoferować szeroką gamę ofert, z których można skorzystać przed końcem 2020 roku. Zobacz wszystkie oferty na Schmiedmann.com

Używane BMW E28 M5 (1984-1988). Zalety, wady i typowe usterki (cz. 1/5)

Najszybsza limuzyna świata, czyli BMW M5, ma długą i barwną historię. Na zakup pachnącego nowością auta mogą pozwolić sobie nieliczni. Używane egzemplarze kosztują ułamek początkowej ceny. O czym warto pamiętać? Nasz poradnik zaczynamy od odcinka o używanym BMW E28 M5. Samochód zadebiutował w 1984 roku na salonie w Amsterdamie. Był owocem eksperymentu przeprowadzonego przez BMW…