BMW M2 CS, czy to prawdziwy "homologation special"? - PREZENTACJA - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

BMW M2 CS, czy to prawdziwy “homologation special”? – PREZENTACJA

Nowe BMW M2 CS to pierwszy ekskluzywny i limitowany model specjalny BMW M GmbH
w klasie samochodów kompaktowych premium. Ten wyczynowy model pozycjonowany jest powyżej BMW M2 Competition i stanowi kontynuację historii sukcesu modeli BMW M3 CS i BMW M4 CS. Jest to baza dla BMW M2 CS Racing, nowego podstawowego modelu BMW M Motorsport oferowanego od 2020 roku do sportów masowych i nowego segmentu sportów klubowych. Jaki jest?

BMW M2 CS
BMW M2 CS
BMW M2 CS
BMW M2 CS
BMW M2 CS
 • Nowa karbonowa maska silnika lżejsza o 50% z charakterystycznym centralnym wylotem powietrza zwiększającym docisk i poprawiającym chłodzenie silnika, dach z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (karbonu).

  BMW M2 CS
 • Nowy splitter przedni, krawędź aerodynamiczna (lotka) na pokrywie bagażnika oraz tylny dyfuzor z karbonu o widocznej strukturze włókien.

  BMW M2 CS
 • Sześciocylindrowy silnik rzędowy M TwinPower Turbo o pojemności3,0 l zapewnia w BMW M2 CS moc 331 kW (450 KM), czyli o 29 kW (40 KM) więcej niż w BMW M2 Competition; maksymalny moment obrotowy wynosi 550 Nm.
 • Sprint od 0 do 100 km/h: 4,0 s (ze skrzynią manualną 4,2 s), prędkość maksymalna ze standardowym pakietem M Driver: 280 km/h (ograniczona elektronicznie).
 • 6-biegowa skrzynia manualna po raz pierwszy w wyposażeniustandardowym modelu BMW CS, opcjonalnie 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa M (M DKG).
 • W standardzie adaptacyjny układ jezdny M z trybami Comfort, Sport i Sport+ oraz sportowe hamulce M z czerwonymi zaciskami, opcjonalnie hamulce węglowo-ceramiczne M; aktywny mechanizm różnicowy M i załączany tryb M Dynamic.
 • Lekkie 19-calowe kute obręcze kół Y Spoke w błyszczącym kolorze czarnym lub opcjonalnie w kolorze matowego złota, jak również specjalnie dobrane opony Michelin Pilot Sport Cup 2 w standardzie.

  BMW M2 CS
 • Dwudrożny układ wydechowy o udoskonalonym brzmieniu i wyglądzie z dwoma elektrycznie sterowanymi przepustnicami i czterema końcówkami rur wydechowych ze stali szlachetnej z logo M.
  BMW M2 CS

  BMW M2 CS
 • Lekkie fotele sportowe M z BMW M4 CS o kubełkowym charakterze ze zintegrowanymi zagłówkami i paskami BMW M, oparcia w skórze Merino i alcantarze z kontrastującym czerwonym stebnowaniem.
  BMW M2 CS

  BMW M2 CS
 • Opcjonalnie sportowa kierownica M obita alcantarą z czerwonym oznaczeniem na godzinie 12.
 • Ekskluzywny lakier metalizowany w kolorze niebieskim Misano.
 • Cena podstawowa BMW M2 CS wynosić będzie około 95 000 euro.
BMW M2 CS
BMW M2 CS
BMW M2 CS

Podobne

Nissan Skyline GT-R R32 najlepszy w plebiscycie #NISMOtop20!

W plebiscycie NISMO fani oddali najwięcej głosów na Nissana Skyline GT-R R32, uznając go za najlepszy samochód wyścigowy wszech czasów. Samochód pokonał trzy inne liczące się wersje modelu GT-R: zwycięzcę 12-godzinnego wyścigu Bathurst, serii Blancpain GT i mistrzostw GT300, Nissana GT-R NISMO GT3, zwycięzcę mistrzostw JGTC z 2003 roku, Nissana Skyline GT-R R34, oraz zwycięzcę…

BMW_E46_M3_tuning

M3 z Syndykatu. Białe E46 Fiśka – TUNING

W 2000 roku BMW przygotowało trzecią generację cenionego na całym świecie sportowego modelu M3. Tym razem zbudowany w oparciu o platformę E46 samochód powstawał tylko w nadwoziu coupé i kabriolet, mimo to całkowita produkcja wyniosła 85.744 sztuk, czyli o 14.502 więcej od poprzednika E36 M3. Jedna z nich należy do Konrada, który zakupił egzemplarz ze…