BMW E46, E39 i X5 do naprawy. Mają wadliwe poduszki powietrzne

BMW E46, E39 i E53 do naprawy

UOKiK poinformował, o problemach z poduszkami powietrznymi w trzech modelach BMW. W Polsce kampanią naprawczą zostanie objętych blisko 700 aut.

BMW Vertriebs GmbH oddział w Polsce powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych modelach BMW, a dokładniej serii 3 (E46), serii 5 (E39) oraz X5 (E53) w generatorze gazowym poduszki powietrznej Takata może wytworzyć się zbyt wysokie ciśnienie wewnętrzne, co może skutkować pęknięciem generatora i uwolnieniem się części metalowych, powodujących zranienie użytkowników.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 673 pojazdy. Lista numerów VIN w załączniku.

Krajowy oddział BMW zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu sprawdzenia i w razie potrzeby wymiany poduszki powietrznej kierowcy. Informacji związanych z kampanią serwisową można zasięgnąć u dealerów lub centrali BMW (tel.: 022 279 71 00).

Zainteresowani mogą także sami sprawdzić, czy ich auto nie widnieje na „czarnej liście” na stronie UOKiK.

Podobne

Rekordzista BMW – AC Schnitzer ACS3 Sport

Miłośnicy szybkich samochodów od lat ekscytują się czasami okrążeń północnej pętli Nürburgringu. Warto pamiętać, że w Niemczech znajduje się drugi tor o równie długiej historii. Jest nim otwarty również w 1927 r. Sachsenring. W przeciwieństwie do Nürburgringu był jednak modernizowany, co ograniczyło jego prestiż. Niemniej kombinacje długich i szybkich zakrętów oraz ciasnych nawrotów pozwalają na…

BMW M5 CS 2021

Najmocniejszy M Power – BMW M5 CS

BMW zapowiada nowego, najmocniejszego szłonka rodziny M Power. Chodzi o M5 CS, które wejdzie na rynek wiosną 2021 r. Wraz z BMW M5 CS BMW M GmbH kontynuuje serię sportowych modeli CS.  Silnik V8 o pojemności 4,4 l i mocy 467 kW (635 KM) daje BMW M5 CS pozycję najmocniejszego samochodu w historii BMW M. Wyposażenie…