BluEarth Winter V905 - zimówka od Yokohamy - Trends Magazines

BluEarth Winter V905 – zimówka od Yokohamy

Zbliża się czas zmiany ogumienia na zimowe. Jak co roku producenci opon proponują coś nowego. Japońska marka YOKOHAMA przedstawiła przeznaczoną do średnich i dużych aut osobowych (także SUV-ów) nową oponę premium BluEarth Winter V905.

BluEarth Winter V905 jest udoskonaloną wersją modelu W.drive V 905 i jest pierwszą oponą zimową Yokohamy, w której japońscy inżynierowie zastosowali ekologiczną technologię BluEarth, stworzoną z uwzględnieniem potrzeb środowiskowo-społecznych.

Opona BluEarth Winter V905 zgodnie z zapowiedzią producent zapewnia bezpieczną jazdę dzięki doskonałej przyczepności oraz bardzo dobrej trakcji na śniegu i oblodzonej drodze. W mieszance gumy wykorzystano składniki BluEarth, jak olejek pomarańczowy i mikrokrzemionkę, zwiększające jej elastyczność i powierzchnię styku z nawierzchnią. Dzięki temu skróceniu ulega droga hamowania. Dodatkowo, ulepszona mieszanka gumy pod bieżnikiem zwiększa sztywność opony i ogranicza straty energii, uzyskując mniejsze zużycie paliwa w trakcie zimowych podróży. Dla większości rozmiarów nowego modelu parametr oporów toczenia został podniesiony do poziomu C na etykiecie EU, co oznacza wyższą efektywność paliwową.

Dodatkowo ulepszona konstrukcja i zmaksymalizowany efekt krawędziowania YokohamyBluEarth Winter V905 gwarantuje stabilne prowadzenie podczas jazdy po ośnieżonej drodze. Pomaga w tym też agresywna rzeźba bieżnika, który “wgryza się” w nawierzchnię. Duża liczba głębokich i szerokich rowków skośnych i rozmieszczone pod różnym kątem rowki poprzeczne – zapewniają bardzo dobrą trakcję na śniegu podczas manewrów, takich jak skręcanie czy wychodzenie z poślizgu. Efektem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych jest także doskonały drenaż. Gęsta sieć lameli – nacięć klocków bieżnika, skutecznie odprowadza wodę i pośniegowe błoto spod kół.

Opona oferowana jest w rozmiarach 15-22 cali i profilach 80-30.

Cena od 185,00 zł dla rozmiaru 195/65R15 i od 272,00 zł dla rozmiaru 205/55R16.

Podobne

Regały na opony – kilka porad w zakupie profesjonalnych regałów

Regały na opony to meble wykorzystywane przede wszystkim w specjalistycznych sklepach, a niekiedy także w warsztatach samochodowych, skupach aut, lub salonach sprzedaży. Regały nadają się nie tylko do przechowywania i ekspozycji sprzedawanych opon. Są również bardzo przydatne w czasie urządzania witryn sklepowych – pozwalają na takie ułożenie opon, by wydobyć ich najatrakcyjniejszy profil. Poniżej udzielamy…

BMW V12. Limuzyny z najlepszymi silnikami

30 lat temu BMW pokazało serię 7 z silnikiem V12. Od tej pory już nic nie było takie samo. Przyznajmy, że serce V12 BMW pozostaje w cieniu innych silników tej marki – mniejszych, choć wciąż wyjątkowych. W czasach, gdy liczy się niskie spalanie i los misiów polarnych, 12 cylindrów pod maską luksusowej limuzyny jest czymś nieprzyzwoitym,…