BBS zbankrutował! Legendarny producent felg ma poważne kłopoty - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

BBS zbankrutował! Legendarny producent felg ma poważne kłopoty

felgi BBS RS

Legendarna marka BBS złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Niemiecki producent felg jest w rękach firmy Nice Holdings Co. z Korei Południowej od 2015 roku. 

To nie pierwszy raz gdy BBS zgłasza wniosek o ogłoszenie upadłości, tym razem przed niemieckim sądem. Dokument z 16 lipca 2020 jest trzecim w tego typu ciągu ostatnich 15 lat dla BBS, kiedy firma szukała ochrony przed wierzycielami w 2007 i 2011 roku.

felgi BBS RS

Kultowe felgi

BBS jest obecnie własnością NICE Holdings Co. z siedzibą w Korei Południowej. Firma jest znana z pionierskich trzyczęściowych felg wyścigowych (1972), a ostatnio z technologii Air Inside, która zwiększa objętość powietrza w oponach o ultra niskim profilu.

Firma tuningowa zaczęła również dostarczać centralnie przykręcane felgi do NASCAR od początku tego roku. BBS został zakupiony przez NICE w 2015 roku i obecnie zatrudnia 1200 osób, w tym dużą grupę w USA.

Winny jest wirus

We wniosku BBS obwinia spadające zapotrzebowanie na produkty tuningowe i trudne środowisko sprzedaży detalicznej w wyniku pandemii koronawirusa. Co więcej, BBS musiał wstrzymać produkcję swoich kół z powodu COVID-19 i boryka się z problemami w łańcuchu dostaw.

Jednak ogłoszenie upadłości nie oznacza, że ​​BBS przestanie istnieć. Firma ma nadzieję zyskać trochę czasu na restrukturyzację swojej działalności. Jak wyjaśniono w zgłoszeniu złożonym w Niemczech to posunięcie to da BBS „drugi oddech”.

W 2018 roku BBS odnotował przychody w wysokości prawie 90 mln Euro, przy stracie nieco ponad 11 mln Euro. Raporty sugerują, że NICE Holdings Co. będzie szukało nowego właściciela BBS, któremu uda się zmienić firmę.

Źródło

Podobne

BMW 128ti dynamika

Czy BMW z napędem na przednią oś może być sportowe?  Nowe 128ti postara się udowodnić, że tak

Kompaktowe BMW 128ti  zalicza obecnie intensywne jazdy konfiguracyjne na pagórkowatych drogach regionu Eifel wokół Pętli Północnej toru Nürburgring i również bezpośrednio na najbardziej wymagającym torze wyścigowym świata. Nowy model trafi na rynek w listopadzie 2020 roku. Kompakt z charakterem BMW 128ti z napędem przednim plasuje się za topowym modelem BMW serii 1, czyli BMW M135i xDrive, wykorzystując także jego silnik…

BMW E30 M3 Evo II by Schmiedmann

E30 M3 Evo II- jak można odnowić cenne auto?

Samochody z kierownicą po prawej stronie nie mają zbyt wysokich notowań. Reguła nie dotyczy jednak BMW E30 w wersji M3 Evolution II. Nawet zaniedbany anglik jest cenny. Taki właśnie egzemplarz został przywieziony do duńskiej miejscowości Odense. Specjaliści z firmy Schmiedmann zostali poproszeni o przywrócenie BMW dawnej świetności. Auto znów miało wyglądać i jeździć jak nowe.…