BBS zbankrutował! Legendarny producent felg ma poważne kłopoty - Trends Magazines
21 czerwca 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

BBS zbankrutował! Legendarny producent felg ma poważne kłopoty

felgi BBS RS

Legendarna marka BBS złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Niemiecki producent felg jest w rękach firmy Nice Holdings Co. z Korei Południowej od 2015 roku. 

To nie pierwszy raz gdy BBS zgłasza wniosek o ogłoszenie upadłości, tym razem przed niemieckim sądem. Dokument z 16 lipca 2020 jest trzecim w tego typu ciągu ostatnich 15 lat dla BBS, kiedy firma szukała ochrony przed wierzycielami w 2007 i 2011 roku.

felgi BBS RS

Kultowe felgi

BBS jest obecnie własnością NICE Holdings Co. z siedzibą w Korei Południowej. Firma jest znana z pionierskich trzyczęściowych felg wyścigowych (1972), a ostatnio z technologii Air Inside, która zwiększa objętość powietrza w oponach o ultra niskim profilu.

Firma tuningowa zaczęła również dostarczać centralnie przykręcane felgi do NASCAR od początku tego roku. BBS został zakupiony przez NICE w 2015 roku i obecnie zatrudnia 1200 osób, w tym dużą grupę w USA.

Winny jest wirus

We wniosku BBS obwinia spadające zapotrzebowanie na produkty tuningowe i trudne środowisko sprzedaży detalicznej w wyniku pandemii koronawirusa. Co więcej, BBS musiał wstrzymać produkcję swoich kół z powodu COVID-19 i boryka się z problemami w łańcuchu dostaw.

Jednak ogłoszenie upadłości nie oznacza, że ​​BBS przestanie istnieć. Firma ma nadzieję zyskać trochę czasu na restrukturyzację swojej działalności. Jak wyjaśniono w zgłoszeniu złożonym w Niemczech to posunięcie to da BBS „drugi oddech”.

W 2018 roku BBS odnotował przychody w wysokości prawie 90 mln Euro, przy stracie nieco ponad 11 mln Euro. Raporty sugerują, że NICE Holdings Co. będzie szukało nowego właściciela BBS, któremu uda się zmienić firmę.

Źródło

Podobne

BMW 6 Gran Coupe

BMW 650i od Fostla. Mocne, szybkie i bezpieczne

Napęd xDrive stale zyskuje na popularności. Od możliwości zamaszystego zarzucania tylną osią kierowcy zaczynają wyżej cenić stabilność w każdych warunkach i efektywne przenoszenie mocy na asfalt. Nieprzypadkowo więc Fostla zaprezentowała w zimowej, alpejskiej scenerii zmodyfikowane BMW 650i xDrive Gran Coupé. Obecność napędu na cztery koła jest jak najbardziej uzasadniona. Podwójnie doładowane 4.4 V8 otrzymało zmodyfikowany…

Tego BMW E46 nie przeoczysz!

Przedstawiamy interesujące coupé popularnego modelu E46 w imponującym odcieniu Atlantis metallic z palety BMW Individual. Konrad, podobnie jak wielu miłośników motoryzacji, BMW interesował się od dziecka. Po kilku przygodach z innymi markami w końcu rozpoczął epizod z bawarskimi autami. Wcześniej jeździł m.in. sedanem E46 z silnikiem 1.8, jednak kultowe coupé zawsze było na czele jego…