Bateria stojąca czy ścienna – które rozwiązanie jest lepsze do kuchni? - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

Bateria stojąca czy ścienna – które rozwiązanie jest lepsze do kuchni?

Kuchnia powinna być urządzona w sposób przemyślany i ergonomiczny. O tym, czy pomieszczenie będzie funkcjonalne, w dużej mierze decydują detale. Jednym z takich elementów jest bateria kuchenna. Jaki model wybrać – ścienny czy stojący? Przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

Bateria stojąca czy ścienna – czym się różnią?

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje baterii kuchennych – stojące i ścienne. Pierwsze z nich montuje się w blacie lub w specjalnym otworze w zlewie. Instalacja powinna znajdować się poniżej zlewozmywaka. Montaż baterii stojącej jest prosty. Każdy może wykonać go samodzielnie. Minusem takiej armatury jest to, że woda zbierająca się wokół może być przyczyną powstawania kamienia. Nieestetyczne zacieki z kamienia ciężko usunąć.

Bateria ścienna wymaga doprowadzenia instalacji wodnej w ścianie. Montaż takiej armatury jest nieco bardziej skomplikowany. Trzeba pomyśleć o nim już na etapie projektowania przestrzeni kuchennej. Jakie są największe zalety takich baterii? Przede wszystkim najwyższa estetyka! Baterię ścienną łatwo utrzymać w idealnej czystości. Wokół baterii nie zbiera się woda, co zapobiega powstawaniu kamienia. Bateria ścienna nie zajmuje miejsca na blacie czy zlewie. 

Jaką baterię wybrać?

Głównym kryterium wyboru baterii kuchennej jest lokalizacja przyłączy instalacji wodnej. Jeśli przeprowadzamy drobne zmiany kosmetyczne w kuchni, musimy dostosować się do istniejących warunków instalacyjnych. Przy generalnym remoncie, a także przy aranżacji nowego domu, można wybrać dowolną opcję. Warto jednak pomyśleć o tym już na etapie projektowania wnętrz.

Nie bez znaczenia jest również styl aranżacyjny kuchni. Bateria dopasowana do charakteru wnętrza sprawi, że wystrój będzie spójny i estetyczny. Do nowoczesnych i industrialnych pomieszczeń doskonale pasują baterie ścienne, a w tych urządzonych w stylu klasycznym i vintage świetnie sprawdzą się modele stojące o odpowiednim designie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennej?

Producenci oferują nam baterie z jednym lub z dwoma uchwytami. Do ustawienia idealnej temperatury i odpowiedniego ciśnienia wody w modelach dwuuchwytowych potrzebne są dwie ręce, co czyni je mało ergonomicznymi. Na dłuższą metę może być to nieco uciążliwe. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są baterie jednouchwytowe, w których strumień i temperaturę wody ustawia się jednym ruchem. 

Wlewka baterii powinna mieć duży zasięg – taki, aby można było wygodnie nią sterować. Najlepszym rozwiązaniem będzie model obrotowy, który zapewni pełną swobodę podczas zmywania czy napełniania wysokich naczyń wodą. Świetnie sprawdzi się również bateria z wyciąganą wlewką, która umożliwia dowolne sterowanie strumieniem wody.

Bardzo ważny jest również materiał, z którego wykonano baterię. Armatura kuchenna ma posłużyć przez długie lata, dlatego ważne jest, żeby była solidna. Warto postawić na model z mosiądzu lub ze stali nierdzewnej wyposażony w ceramiczną głowicę.

Wytrzymałe i jednocześnie atrakcyjne wizualnie baterie kuchenne można znaleźć na stronie: https://armatura24.pl/baterie-kuchenne. Propozycją sklepu internetowego Armatura24.pl są modele stojące i ścienne pochodzące od jednych z najlepszych producentów – takich jak Deante, Base czy Ferro Lugio. W asortymencie dostępne są baterie jedno- i dwuuchwytowe, bezdotykowe, ze stałą, obrotową i wyciąganą wlewką w różnych kolorach – w tym chromowane, czarne i piaskowe. Oferowana armatura wyróżnia się doskonałą jakością i estetycznym wykonaniem.

Podobne

jezioro lit

Elektromobilność oznacza duże zapotrzebowanie na lit. Zobacz skąd BMW pozyskuje surowiec

BMW Group będzie wyraźnie przyspieszać rozwój elektromobilności w nadchodzących latach. Przewiduje się, że już w 2030 r. co najmniej połowa światowej sprzedaży będzie się składać z pojazdów w pełni elektrycznych. Wprost proporcjonalnie wzrośnie zapotrzebowanie na lit, który jest ważnym zasobem przy produkcji ogniw akumulatorów. Z tego powodu od 2022 roku przedsiębiorstwo będzie zaopatrywało się w lit u drugiego dostawcy – amerykańskiej firmy Livent. Kontrakt wieloletni…

Tuning – zawieszenie gwintowane. Poradnik

Zawieszenie gwintowane w samochodach użytkowanych „cywilnie” to tylko pozornie ekstrawagancja i kosztowny kaprys użytkownika. Jeśli ze względu na budowę auta możemy je zamontować, okazuje się idealnym sposobem na efektywne i bezpieczne podrasowanie podwozia. Na równej asfaltowej nawierzchni podwozia tuninguje się stosunkowo łatwo i tanio. Mały prześwit, niski profil opon i jedno twarde zestrojenie zawieszenia. Problem…