Auta Michaela Schumachera na sprzedaż - Trends Magazines

Auta Michaela Schumachera na sprzedaż

Dwa samochody z bogatej floty byłego kierowcy F1 Michaela Schumachera zostaną wystawione na aukcji Bohnams w Paryżu. Chętni?

Michael Schumacher, legenda Formuły 1 od ośmiu lat przebywa w ciężkim stanie po fatalnym wypadku na nartach. Jego zasługi w świecie F1 pozostaną zapewne niezapomniane. Teraz także niezapomniane mogą być przeżycia za kierownicą jednego z jego aut. 

Na francuskiej aukcji Bohnams zostaną wystawione dwa pojazdy sławnego kierowcy F1 – Tesla Roadster 2010 oraz Mercedes C63 AMG Wagon również z 2010 roku. Elektrycznym roadsterem niemiec jeździł podczas wyścigu „Race of Champions” w Düsseldorfie w 2010 roku. Podczas tego eventu Schumacher jechał łeb w łeb z Sebastianem Loebem, również w Tesli Roadster. Auto wyróżnia specjalnie na tę okazję dodana klatka bezpieczeństwa, kubełkowe fotele z karbonu z punktowymi pasami bezpieczeństwa, a także specjalny czerwony przycisk do awaryjnego wyłączenia napędu.

Drugie auto to Mercedes z ogromnym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra. C63 w nadwoziu kombi było pierwszym „samochodem służbowym” Michaela w wyścigowym teamie Mercedes GP Petronas Formula 1 Team. Na pokładzie szybkiego kombi znajdziemy dodatki o wartości 20 tysięcy euro. Obecnie Mercedes ma przejechane ponad 150 tys km i jeździ nim już czwarty właściciel. Auto należało do Schumachera do 28 lipca 2010 roku. 

Obydwa auta zostaną teraz wystawione na sprzedaż na aukcji w Bohnams w Paryżu. Spodziewana cena za Teslę to przedział 135-200 tysięcy euro. Za Mercedesa C63 przyszłemu właścicielowi przyjdzie zapłacić co najmniej 50 tysięcy euro. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW Klub Pomorze

BMW Klub Pomorze zrzesza miłośników marki BMW głównie w Trójmieście, ale i na terenie całego woj. pomorskiego.  Do klubu należy około 30 samochodów, które regularnie można oglądać w organizowanych przez klub spotkaniach. Sama społeczność powstała w 2017 roku. Pierwszy zlot został zorganizowany 2 lata później jako "Wielkie  rozpoczęcie sezonu z BMW". Tutaj we współpracy pomagał…

Test zimowych płynów do spryskiwaczy

Wybór dobrego zimowego płynu do spryskiwaczy ma duży wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo podczas zimowej jazdy. UOKiK przetestował zimowe płyny do spryskiwaczy. Sprawdź, który warto kupić.  W najnowszym raporcie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów eksperci sprawdzali cechy płynów do spryskiwaczy. Co dokładnie? Zbadali je pod kątem zgodności objętości netto i temperatury krystalizacji z deklaracją, zawartości…