Audi S1 e-tron Hoonitron - rajdówka Audi stworzona dla Kena Blocka - Trends Magazines

Audi S1 e-tron Hoonitron – rajdówka Audi stworzona dla Kena Blocka

Audi specjalnie na potrzeby kolejnego filmu z udziałem znanego kaskadera Kena Blocka stworzyła rajdówkę, wzorowaną na klasycznym Audi Quattro S1. Oczywiście auto jest elektryczne. 

Elektryfikacja w motoryzacja idzie pełną parą. Producenci aut wprowadzają coraz więcej modeli hybrydowych i elektrycznych i ten trend przenosi się również do motosportu. Pamiętacie zapewne wideo z udziałem Kena Blocka – „Gymkhanę”? Najnowsza odsłona będzie nazywała się „Elektrikhana” i samochód, występujący w roli głównej będzie elektryczny.

Nie byle jaki, bo specjalny prototyp Audi, stworzony wyłącznie na potrzeby Elektrikhany. Auto nazywa się Audi S1 e-tron Hoonitron i nawiązuje do kultowej rajdówki Audi Quattro S1 (nie mylić z usportowionym hatchbackiem S1). 

Auto jest wyposażone w dwa silniki elektryczne, napęd na cztery koła oraz podwozie z włókna węglowego. Moc silników wynosi łącznie 680 KM. Moc imponująca, choć Block jeździł mocniejszymi autami. Pamiętajmy jednak, że w autach elektrycznych liczy się moment obrotowy i ciągła jego dostępność. W połączeniu ze stosunkowo niewielką masą ma zapewnić świetne osiągi. Konkrety niestety nie są znane. 

„To było dla mnie całkiem zaskakujące. Poślizg i pełny obrót po wdepnięciu gazu przy 150 km/h to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Nasza praca koncentrowała się na tym, bym ja przyzwyczaił się do tego samochodu, a auto poznało moje nawyki”. – stwierdził Ken Block.

Audi S1 e-tron Hoonitron wystąpi w najnowszym filmie z Kenem Blockiem „Elektrikhana” zapewne w przyszłym roku. Niestety nie będzie słychać ryku silnika, jak miało to miejsce w poprzednich nagraniach. 

Jak widzi wam się taka elektryfikacja?

Konrad Maruszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

AC Schnitzer dla nowej trójki

Najnowsza Seria 3 jest jeszcze bardziej ekstrawagancka i nietuzinkowa dzięki innowacjom AC Schnitzer. Seria 3 (G20) wkrótce będzie dostępna z dodatkami od niemieckiego tunera. Obecnie trwają modyfikacje modeli 320i, 330i, M340i i 330d.  Jak podaje AC Schnitzer sportowe zawieszenie nie tylko będzie poprawiać właściwości jezdne, ale też będzie łatwo pochłaniać nierówności na drodze. Seria 3…

Tuning BMW E36 widok z tyłu

Wyjątkowe BMW E36 o „smaku” Jägermeister

Daniel, znany forumowiczom internetowych fanklubów BMW jako „Cichondo”, zaczął pracę nad swym E36 od przyklejenia na przedniej szybie napisu Jägermeister. Do produkcji tego znanego likieru wykorzystuje się aż 56 ziół i przypraw korzennych, stąd jego wyjątkowy smak. Mając to na względzie, do tuningu swojego auta Daniel także starannie dobierał składniki. To coupé w kolorze Cosmosschwarz…