Audi S1 e-tron Hoonitron - rajdówka Audi stworzona dla Kena Blocka - Trends Magazines

Audi S1 e-tron Hoonitron – rajdówka Audi stworzona dla Kena Blocka

Audi specjalnie na potrzeby kolejnego filmu z udziałem znanego kaskadera Kena Blocka stworzyła rajdówkę, wzorowaną na klasycznym Audi Quattro S1. Oczywiście auto jest elektryczne. 

Elektryfikacja w motoryzacja idzie pełną parą. Producenci aut wprowadzają coraz więcej modeli hybrydowych i elektrycznych i ten trend przenosi się również do motosportu. Pamiętacie zapewne wideo z udziałem Kena Blocka – „Gymkhanę”? Najnowsza odsłona będzie nazywała się „Elektrikhana” i samochód, występujący w roli głównej będzie elektryczny.

Nie byle jaki, bo specjalny prototyp Audi, stworzony wyłącznie na potrzeby Elektrikhany. Auto nazywa się Audi S1 e-tron Hoonitron i nawiązuje do kultowej rajdówki Audi Quattro S1 (nie mylić z usportowionym hatchbackiem S1). 

Auto jest wyposażone w dwa silniki elektryczne, napęd na cztery koła oraz podwozie z włókna węglowego. Moc silników wynosi łącznie 680 KM. Moc imponująca, choć Block jeździł mocniejszymi autami. Pamiętajmy jednak, że w autach elektrycznych liczy się moment obrotowy i ciągła jego dostępność. W połączeniu ze stosunkowo niewielką masą ma zapewnić świetne osiągi. Konkrety niestety nie są znane. 

„To było dla mnie całkiem zaskakujące. Poślizg i pełny obrót po wdepnięciu gazu przy 150 km/h to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Nasza praca koncentrowała się na tym, bym ja przyzwyczaił się do tego samochodu, a auto poznało moje nawyki”. – stwierdził Ken Block.

Audi S1 e-tron Hoonitron wystąpi w najnowszym filmie z Kenem Blockiem „Elektrikhana” zapewne w przyszłym roku. Niestety nie będzie słychać ryku silnika, jak miało to miejsce w poprzednich nagraniach. 

Jak widzi wam się taka elektryfikacja?

Konrad Maruszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW ID.4 tył bok

Elektryczny SUV staje się rzeczywistością. Volkswagen rozpoczyna produkcję ID.4

Powiększa się rodzina modeli ID. – właśnie rozpoczęła się seryjna produkcja ID.4, pierwszego SUV-a Volkswagena wyposażonego wyłącznie w elektryczny napęd. ID.4, podobnie jak ID.3, jest produkowany i dostarczany klientom jako auto neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Kiedy premiera? Światowa premiera ID.4 odbędzie się pod koniec września, a auto zostanie wprowadzone do sprzedaży w Polsce…

Tuning_BMW_E30_320iA_z przodu

Wyjątkowe, klasyczne i ponadczasowe BMW E30 320iA

Kacper i jego ojciec są właścicielami dużej kolekcji klasycznych aut. Wśród nich są takie perełki, jak BMW E9, BMW 850i oraz samochody z Polski oraz dawnego bloku wschodniego. Pomimo tego bogactwa oraz różnorodności szczególne miejsce w garażu Kacpra zajmuje jeden wóz – klasyczne ponadczasowe BMW E30. BMW serii 3 generacji E30 przeżywa właśnie drugą młodość. Jeszcze kilka lat temu E30 była stosunkowo…