Audi kończy z DTM - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
27 lutego 2021

Audi kończy z DTM

Zarząd AUDI AG podjął decyzję. Audi koryguje swój program zaangażowania w sporty motorowe. Po zakończeniu sezonu 2020, cztery pierścienie nie przedłużą swego zaangażowania w serię wyścigów DTM.

Grande finale

W sezonie 2020 Audi ma zamiar kontynuować pasmo sukcesów i pożegnać się z fanami w wielkim stylu – ponownie zdobywając wszystkie tytuły mistrzowskie. Trzy tytuły mistrzowskie, wiele miejsc na podium i wiele rekordów sprawiło, że sezon DTM 2019 był najbardziej udanym w historii marki z Ingolstadt.

Co dalej?

W związku z tym, centralnym punktem przyszłych działań Audi w dziedzinie sportów motorowych stanie się przynoszące jak do tej pory sukcesy zaangażowanie w serię wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E oraz w tzw. „customer racing”. Audi obecne jest w Formule E od samego początku, od roku 2014. Mający na swym koncie aż 41 trofeów team Audi Sport ABT Schaeffler, przez wszystkie te lata odnosi w serii sukcesy.

Lekcja historii

Audi bardzo dobrze wspomina niezwykle udaną przeszłość w DTM. Cztery pierścienie zdobyły w tej serii 23 tytuły mistrzowskie, w tym 11 dla kierowców, zwyciężały aż 114 razy, 345 razy kierowcy Audi stawali na podium, 106 razy zdobywali pole position i 112 razy mieli najlepsze czasy okrążeń. Audi kształtowało DTM w latach 1990 – 1992 i później, po roku 2000. 

 

Podobne

Amarok

Volkswagen współpracuje z Fordem. Jest polski akcent umowy

Kooperacja pomiędzy Volkswagen Samochody Dostawcze a Fordem - trzy nowe projekty samochodów Co się wydarzy? Volkswagen i Ford już w roku ubiegłym ogłosiły podjęcie kompleksowej kooperacji, obejmującej wspólne tworzenie lekkich samochodów dostawczych. Podpisana ostatnio umowa pomiędzy koncernami Ford i Volkswagen jest kolejnym krokiem. Umowa ta daje podwaliny pod stworzenie przez obie marki trzech projektów pojazdów…

Trochę inne kombi: Volkswagen Passat Alltrack. Test

Godzina 17.00. Z garaży biurowców jeden za drugim wyjeżdżają samochody. Wiele z nich to Passaty Variant z silnikiem 2.0 TDI. Wizerunek niemieckiego kombi jako auta służbowego mógł działać odstraszająco na część klientów indywidualnych. Volkswagen postanowił rozwiązać sytuację ‒ opracował nieco inne kombi. Passat Alltrack wyróżnia się bardziej masywnymi zderzakami, chromowanymi nakładkami na dolne części drzwi,…