Amarok w języku Eskimosów oznacza wilka - Trends Magazines

Amarok w języku Eskimosów oznacza wilka

VW Amarok brodzący w błocie

VW twierdzi, że Amarok jest mocny, wytrwały, o drapieżnych kształtach, mogący dotrzeć w wiele miejsc poza utartymi szlakami. Jego historia zaczyna się w roku 2009, kiedy z linii produkcyjnych zjechały pierwsze egzemplarze Amaroka.

PRENUMERATA TRENDS

Jego kształt i konstrukcja inspirowane są modelem Volkswagen Pick-up Concept zaprezentowanym w roku 2007, a projektantem nadwozia był sam Walter da Silva. W roku 2016 zaprezentowana została druga generacja Amaroka, która umocniła pozycję modelu w segmencie pojazdów premium. Już wkrótce ujrzymy trzecią generację tego auta, która przyniesie kolejny przełom w jego stylistyce i rozwiązaniach technicznych.

Amarok w Polsce

Na polskim rynku Amarok oferowany jest obecnie w kilku wersjach modelowych. W dwóch wielozadaniowych – Amarok Comfortline i Amarok Highline oraz w trzech wariantach premium – Amarok Aventura, Amarok Canyon i Amarok Dark Label. Wszystkie napędzane są wysokoprężną jednostką o pojemności 3.0 l. i o mocy 150 kW (204 KM) lub 190 kW (258 KM) do wyboru. Standardem we wszystkich wersjach jest stały napęd na cztery koła 4MOTION oraz ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów. Wszystkie mają również czterodrzwiową, pięcioosobową kabinę i oferują otwartą przestrzeń ładunkową o powierzchni 2,52 m2. Amarok ma niezwykle solidną konstrukcję, która sprawdza się przy długotrwałym obciążeniu. Sztywna rama – zapewniająca dużą stabilność podwozia – i specjalne resory piórowe, umożliwiają maksymalną ładowność prawie 1 t oraz holowanie przyczepy o masie do 3,5 t.

Amarok to również luksus

Wersje luksusowe posiadają pakiet ekskluzywnych dodatków stylistycznych, np. tzw. Sportsbar lub Stylingbar, bogato wyposażone wnętrze oraz najnowocześniejsze systemy infotainment i usługi mobilne online Car-Net. To idealny wybór dla poszukiwaczy przygód ceniących sobie najwyższy komfort.

Na wakacje

Wszechstronny Volkswagena Amarok może być również świetnym towarzyszem wakacyjnych wypraw poza utartymi szlakami. Oprócz jego właściwości terenowych, doskonałym dodatkiem staje się wtedy możliwość zamontowania na dachu akcesoryjnego namiotu, w którym wygodnie nocować mogą dwie osoby.

A na dodatek…

Dla każdej z wersji dostępny jest szeroki wachlarz dodatków pozwalających m.in. na zagospodarowanie przestrzeni ładunkowej. Klienci mogą wybrać akcesoryjną osłonę przestrzeni ładunkowej – hardtop, zwijaną roletę nad przestrzenią ładunkową, łatwą w montażu plandekę, czy specjalną skrzynkę narzędziową montowaną w przestrzeni ładunkowej. Auto wyposażone jest także w szereg systemów wspomagania i poprawiających bezpieczeństwo jazdy. Są wśród nich systemy standardowe: hamulec wielokolizyjny, czy system stabilizacji przyczepy oraz opcjonalne, takie jak Park Pilot i pakiet Light&Vision.

Idzie nowy Amarok

Volkswagen Samochody Dostawcze zapowiada już prezentację trzeciej generacji Amaroka. Zanim to jednak nastąpi, zaprasza do salonów dealerskich marki, gdzie obecne wersje modelu we wszystkich wariantach wyposażenia, dostępne są na niezwykle korzystnych warunkach. Więcej informacji na ich temat uzyskać można w najbliższym salonie marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Podobne

Bentley Blower powstanie na nowo – LUKSUS

Projekt Bentley Blower Continuation Series został ogłoszony na Salonie Privé Concours d’Elegance przez prezesa i dyrektora generalnego firmy Bentley, Adriana Hallmarka. Jeden z najbardziej znanych samochodów w historii Bentleya - doładowany 4-litrowy „Blower” Sir Tima Birkina z 1929 r. - ma odrodzić się dzięki nowej serii 12 samochodów Continuation Series, z których każdy zostanie zbudowany…

Kultowy Batmobil BMW E9 3.0 CSL

E9 w wersji 3.0 CSL zostało zbudowane, by otworzyć BMW drogę do zwycięstw w wyścigach samochodów turystycznych. Model jest gratką dla kolekcjonerów. W latach 60. marka BMW złapała wiatr w żagle i zaczęła szybko wychodzić na prostą po powojennym kryzysie, prezentując kolejne modele ze szczyptą sportowego zacięcia nawet w bazowych wersjach. Praprzodkiem współczesnej siódemki było…