Cosmotron - co można zrobić na bazie BMW Z3 - Trends Magazines

Cosmotron – co można zrobić na bazie BMW Z3

Dla pewnej grupy kierowców seryjnie produkowane samochody to zdecydowanie zbyt mało. Można poddać je tuningowi bądź na ich bazie skonstruować… własny pojazd.

Uporem i nieprzeciętną ambicją wykazał się Paul Bacon. Brytyjski mechanik amator, a jednocześnie fan tuningu, w oparciu o BMW Z3 z 1998 roku własnoręcznie zbudował samochód. Żeby Cosmotron jeździł tak samo dobrze, punktem wyjścia było podwozie ze 192-konnym silnikiem 2,8 l.

Brytyjczyk dążył do stworzenia samochodu jutra. Miał on jednak być widziany z perspektywy osób żyjących w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Projektowanie i budowanie pojazdu trwało osiemnaście miesięcy. Konstruktor wykazał się nie lada pomysłowością. Karoserię nietypowego auta wykonał z włókna szklanego, imitację sterczącego spod maski silnika stworzył m.in. z solniczek i pieprzniczek, w grillu znalazły się zakrętki od butelek, a ozdobna nakładka na kierownicę to element pochodzący z… sylwestrowej rakiety.

Cosmotron został zaprezentowany w grudniu 2012 roku. Od tego czasu efektowne auto uświetnia różnego rodzaju wydarzenia i imprezy. W listopadzie 2013 roku samochód został pokazany na Essen Motor Show w hali poświęconej motoryzacyjnym osobliwościom. Warto dodać, że brytyjskie przepisy nie utrudniają życia konstruktorom nietypowych aut, o ile nowo powstałe pojazdy spełniają elementarne normy bezpieczeństwa. Dzięki temu Cosmotron mógł zostać dopuszczony do ruchu. Właściciel zapewnia, że samochód może rozpędzić się do 200 km/h.

fot. Rainer Schimm/ ESSE ESSEN GmbH

 

Podobne

Nowe BMW Z1 na sprzedaż. Ciekawi ile kosztuje?

Czasami dochodzą nas słuchy o perełkach wystawionych na aukcjach internetowych. To BMW Z1 z pewnością do nich należy, bowiem jest nowe. Jak to możliwe i ile kosztuje taki egzemplarz? BMW Z1 produkowano zaledwie przez dwa lata - od 1989 do 1991 roku. Szacuje się, że w tym czasie sprzedano zaledwie 8 000 egzemplarzy. Już samo…

Lamborghini Aventador – ile powstało takich bolidów? Firma świętuje

Automobili Lamborghini osiągnęło historyczny kamień milowy ze swoim modelem V12: w ciągu dziewięciu lat fabryka Sant'Agata Bolognese wyprodukowała 10 000 Aventadorów. Samochód z podwoziem o numerze 10.000 to Aventador SVJ Roadster przeznaczony na rynek tajski. Gama Aventador zadebiutowała w 2011 roku w wersji coupé jako Aventador LP 700-4. Dzięki wprowadzonym nowym rozwiązaniom technologicznym od razu…