Plak i papieros - oto dlaczego nie wolno ich łączyć - Trends Magazines

Plak i papieros – oto dlaczego nie wolno ich łączyć

Sobotnie popołudnie, ot zwykły kierowca czyści kokpit swojego samochodu. Podczas używaniu kosmetyku do deski rozdzielczej postanawia zapalić papierosa. Takiego finału raczej się nie spodziewał.

Jak czytamy w serwisie 24jgora.pl, w sobotę na jednej z myjni samochodowych doszło do groźnego wydarzenia. Jeden z klientów myjni postanowił spryskać kokpit aerozolem, a przy okazji zapalić sobie papierosa. Kierowca zapomniał, że nie należy używać ognia w zamkniętym samochodzie, a tym bardziej przy użyciu aerozolu do deski rozdzielczej. Po chwili wnętrze eksplodowało!  

Sytuacja może wydawać się śmieszna, ale kierowcy zapewne do śmiechu nie było. Jak dowiadujemy się od redakcji TV DAMI, mężczyzna trafił do szpitala z licznymi oparzeniami. 

Czym najlepiej czyścić deskę rozdzielczą?

Przy okazji, przypomnijmy jaki kosmetyk jest najlepszy do czyszczenia deski rozdzielczej. Oczywiście każdy ma tutaj swój ulubiony, ale lepiej unikać tych z efektem połysku. Po jego użyciu plastiki nie tylko wyglądają tanio i jak z kiepskiego komisu, ale też błyszcząca deska może być niebezpieczna, gdyż może odbijać promienie słoneczne i razić kierowcę. 

Najlepiej zastosować kosmetyk, który pozostawia powierzchnię matową, ale tak naprawdę wystarczy zwykła zwilżona mikrofibra lub inna ścierka nie pozostawiająca włókien. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Kubica na podium!

W tym sezonie Robert Kubica jeździ za kierownicą BMW M4 DTM w prywatnym zespole klientów BMW ART Grand Prix. Podium dla Roberta Kubicy! W szesnastym wyścigu sezonu DTM w Zolder Robert Kubica po raz pierwszy w swojej karierze DTM stanął na podium. Rywalizując dla prywatnego zespołu klientów BMW ART Grand Prix, zajął trzecie miejsce w…

Zwickau ID.3

Zwickau. Z taśm fabryki w zjechał ostatni pojazd z silnikiem spalinowym

Od teraz w Zwickau będą wytwarzane wyłącznie samochody elektryczne Volkswagena, a w przyszłości również marek Audi i Seat. Historia Produkcję aut spalinowych rozpoczęto w Zwickau w 1904 roku. Początkowo przez długie lata były to modele marki Horch, w czasach NRD z taśm zjeżdżał tu Trabant. W maju 1990 roku rozpoczęto produkcję Volkswagenów – w ciągu…