BMW 507 za 20 tys? Przyjrzyj się dokładnie - Trends Magazines

BMW 507 za 20 tys? Przyjrzyj się dokładnie

Roadstery BMW od zawsze wywoływały szybsze bicie serca, a te starsze mają już status kultowego i ich ceny wywołują nie tylko szybsze bicie serca, ale też zawrót głowy. Model 507 jest już klasykiem i trzeba za niego zapłacić sześciocyfrowe kwoty. Jednak ten egzemplarz jest w bardzo korzystnej cenie, ale wydaje się być z nim coś nie tak.

BMW 507 to prawdziwy biały kruk. Uważamy go za jeden z najpiękniejszych roadsterów i za jeden z najbardziej odważnych projektów. Dlaczego? Auto powstało w latach 50., gdzie Europa po Drugiej Wojnie Światowej leżała w gruzach i ostatnią rzeczą o jakiej wtedy myślano, były luksusowe roadstery z V8 pod maską. Ale właśnie na taki pomysł wpadło BMW wypuszczając na rynek model 507. 

Samochód był piękny, luksusowy i koszmarnie drogi. Dodatkowo zyskał status kultowego m.in. dzięki Elvisowi Presley’owi. Wyprodukowano zaledwie 254 egzemplarze BMW 507, a dziś jego ceny wynoszą kilka lub nawet kilkanaście milionów złotych.

Ale na Wyspach pojawiła się nietypowa oferta w bardzo przystępnej cenie jak na to auto. Cena to 3995 funtów, czyli nieco ponad 20 tys. zł. Skąd taka kwota? Jak czytamy w ogłoszeniu to oferta na body kit dla … BMW Z3, które może wyglądać jak kultowe 507. Za nieco ponad 20 tys zł. firma jest w stanie przerobić Z3 z dowolnego rocznika. 

W skład body kitu wchodzą:

  • Przednia część nadwozia z panelami przystosowanymi do montażu do Z3
  • Maska
  • Tylna część nadwozia z panelami
  • Tylna klapa
  • Progi
  • Drzwi
  • Przedni grill
  • Zderzaki

Producent podaje, że czas wykonania takiego auta to 12 tygodni. Auta można też przysyłać z zagranicy. 

Jak Wam podoba się tak przerobione Z3?
11
Wybralibyście taki body kit?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Tuning VW Golf Mk1 cabrio auto w czasie jazdy

Jazda takim Golfem Mk1 cabrio to czysta przyjemność

Doskonałym sposobem na upały są auta z otwartym nadwoziem. Można przy tym połączyć przyjemne z pożytecznym, np. uratować od zagłady Golfa pierwszej generacji, poddać go kilku zmianom i cieszyć się jazdą z otwartym dachem.   Ostatni rok Golfa Mk1 Prezentowany Golf linię montażową opuścił w 1993 roku. Był to ostatni rok, w którym w Niemczech produkowano…

2.5 tds. Dlaczego nie zapala „na ciepło”?

Debiutujący w 1991 r. silnik 2.5 tds był pierwszą w pełni udaną wysokoprężną konstrukcją BMW. Po latach realne przebiegi wielu egzemplarzy są liczone w setkach tysięcy kilometrów. Zdarzają się też „milionerzy”. Nic dziwnego, że pojawiają się pewne problemy eksploatacyjne... Debiut silnika 2.5 tds miał miejsce w BMW serii 5 E34. Motor, który trafił także do…