Nowoczesne gabinety lekarskie, w szczególności okulistyczne, wyposażone muszą zostać w szereg nowoczesnych, funkcjonalnych urządzeń, które pozwolą na wykonywanie niezbędnych badań i pomiarów. Przydają się one podczas wstępnej diagnozy, oceny postępowania leczenia czy analizie wady wzroku danego pacjenta. Popatrzmy zatem, co powinno się wśród nich znaleźć.
Unit okulistyczny
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego gabinetu będzie unit okulistyczny. Jest to specjalistycznie przygotowany zestaw, zawierający fotel i stół, przeznaczony do umieszczenia na nim kilku urządzeń. Przykładowo, mogą pomieścić się na nim trzy urządzenia jednocześnie, zapewniając ogromną wygodę użytkowania i zwiększając szybkość pracy.
Co równie ważne, unity powinny posiadać możliwość wszechstronnego zastosowania. Dlatego w sklepie krak-optic.pl można znaleźć zestawy przeznaczone zarówno do pracy lewo- jak i prawostronnej. Dzięki różnym możliwościom konfiguracji pozwalają one również na przeprowadzanie badań u osób niepełnosprawnych. W efekcie niezależnie od rodzaju i usytuowania pomieszczenia, a także indywidualnych potrzeb pacjenta, zawsze doskonale się sprawdzają.
Oczywiście, oprócz unitu, warto wyposażyć swój gabinet także w inne, specjalistycznie przygotowane meble lekarskie, które ułatwią prowadzenie badań i zapewnią wygodę podczas każdego dnia.
Dioptromierz
Klasyczne tablice, wyświetlające litery, cyfry lub – w gabinetach dostosowanych do potrzeb dzieci – obrazki, nie są wystarczające do prawidłowej oceny wady wzroku. Dlatego też, pomimo iż nadal są wykorzystywane, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązanie, pozwalające na ustalenie wielkości wady wzroku. Jest nim elektroniczny dioptromierz, który dokonuje szybkich pomiarów i pomaga w dokładnym ustaleniu, jakiego rodzaju soczewki i o jakiej mocy będą idealne dla pacjenta.
Wielofunkcyjna stacja diagnostyczna
Nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwoli na wykonanie szeregu niezbędnych pomiarów, jest zaawansowana stacja diagnostyczna. W szczególności na uwagę zasługuje sobie stacja marki Rodenstock, pozwalająca na wykonanie takich analiz, jak tonometria, topografia, pachymetria, refraktometria czy analiza suchego oka. Dzięki elektronicznej konstrukcji wszystkie pomiary odbywają się szybko i w sposób komfortowy, zarówno dla pacjenta, jak i dla samego lekarza.
Warto przy tym zwrócić uwagę także na inne zalety tego urządzenia, jak choćby duży, wygodny wyświetlacz LCD oraz możliwość zachowywania danych, co może posłużyć późniejszym porównaniom i ocenia, jak postępuje leczenie pacjenta.