30. Finał WOŚP w klasycznym klimacie we Wrocławiu - Trends Magazines

30. Finał WOŚP w klasycznym klimacie we Wrocławiu

WOŚP Wrocław Klasyczna Strefa Wrocław

W niedzielę, 30 stycznia 2022 po raz trzydziesty zagra nam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W to wydarzenie zaangażowane są również ekipy maniaków motoryzacyjnych z całej Polski. Bardzo miło jest widzieć taką mobilizacje, a to wszystko w jednym celu – pomocy innym. Fundacja Klasyczna Strefa Wrocław organizuje na wrocławskim rynku wystawę zabytków samochodowych i zachęca do wspólnego uczestnictwa. Zgłoszenia jeszcze trwają. 

Pieniądze z tegorocznego WOŚP zbierane są na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u najmłodszych. Co roku, każde miasto w Polsce organizuje wydarzenia mające na celu przyciągnięcie jak największej liczby ludzi – potencjalnych ofiarodawców do tzw. „puszki”.

Od wielu lat na wrocławskim rynku odbywa się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach były to bardzo duże imprezy połączone z koncertami i wystawami. W tym roku wrocławski Sztab także nie zawiedzie. Będzie można liczyć na niepowtarzalne atrakcje. Towarzyszące wydarzeniu koncerty będą trwały już od soboty, 29 stycznia w Starym Klasztorze.

W niedzielę, tj. 30 stycznia, na Rynku zapewnią rozrywkę między innymi: muzyczna strefa Gitarowego Rekordu Świata, licytacje, futboliści z Panthers, Ratownicy WOPR i grupy rekonstrukcyjne.

Nie zabraknie także czegoś specjalnego dla fanów motoryzacji. Zostanie utworzone specjalne miasteczko motocyklowe. Odwiedzający będą mogli podziwiać legendarne jednoślady marki Harley Davidson oraz motocykle elektryczne zbudowane przez studentów z Politechniki Wrocławskiej. Będzie to okazja do rozmowy z młodymi inżynierami i poznania Projektu LEM.

Jedną z atrakcji będzie wystawa pojazdów zabytkowych. Fundacja Klasyczna Strefa Wrocław wraz z Muzeum Motoryzacji Topacz i Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie wystawią wspólnie około 50 zabytkowych pojazdów. Odwiedzający wrocławski rynek zobaczą niepowtarzalne samochody, luksusowe oldtimery, stare wozy strażackie, a nawet traktor. Ponadto będzie można porozmawiać z ich posiadaczami, zrobić sobie zdjęcie i wrzucić datek do puszki. Dla właścicieli aut będzie to okazja do spotkania się.

Weź udział w wystawie razem z Klasyczną Strefą Wrocław

Klasyczna Strefa Wrocław zachęca właścicieli do zgłaszania także swoich pojazdów do udziału w wydarzeniu. Oprócz tego, że powinno być to auto zabytkowe lub kolekcjonerskie, potencjalny uczestnik powinien się dostosować do godzin, w których będzie można wjechać i wyjechać na teren wystawy. Dokładne godziny zostaną podane przed imprezą, ale przewiduje się, że wjazd będzie około godz. 9:00, a wyjazd około godz. 20:00.

Jak się zapisać? 

Każdy może się zgłosić poprzez e-mail: kontakt@klasycznastrefa.com

W treści należy wpisać:
1. Imię
2. Kontakt (mail lub/oraz telefon)
3. Pojazd (marka, model oraz rocznik)
4. Krótki opis – jeśli miał ciekawą przeszłość, to tym bardziej warto wspomnieć!
5. Zdjęcie pojazdu

W informacji zwrotnej zostaną podane wszystkie szczegóły wydarzenia.

Klimat wydarzenia oraz stylowa sceneria wrocławskiego Rynku będą doskonałą okazją do zaprezentowania swojego pojazdu szerokiej publiczności. W ubiegłym roku WOŚP zebrało prawie 211 milionów złotych! Czy w tym roku uda pobić się ten rekord?

Wrocławski Sztab WOŚP i Klasyczna Strefa Wrocław zapraszają na Rynek. 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Fot. Justyna Magierło, Krzysztof Galar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW E30 e-M3, czyli jak zaczynał RIMAC Automobili- CIEKAWOSTKI

Firma Rimac Automobili została założona w 2009 r. w Sveta Nedelja, niedaleko Zagrzebia w Chorwacji. Gdy miał 19 lat, Mate Rimac zaczął przerabiać BMW E30, które było jego pierwszym autem i zarazem pierwszym samochodem testowym  Rimac. „Posiadałem stare BMW E30 z 1984, którego używałem do wyścigów torowych i driftu. Podczas jednego z tych wyścigów silnik…

Manual w nowym 911. To Porsche dla purystów

Dla wszystkich modeli 911 Carrera S i 4S bez dopłaty można zamówić teraz 7-biegową skrzynię manualną. Ręczna przekładnia łączy się z pakietem Sport Chrono i z tego względu przypadnie do gustu przede wszystkim kierowcom o sportowym usposobieniu, którzy dzięki samodzielnej zmianie biegów czerpią więcej przyjemności z jazdy.  Dla purystów Ręczna skrzynia o siedmiu przełożeniach w…