Nowy Arteon - znamy ceny i wyposażenie - Trends Magazines
20 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Nowy Arteon – znamy ceny i wyposażenie

Arteon 2020 Shooting Brake i Limuzyna

Można już zamawiać nowego Arteona oraz Arteona Shooting Brake. Cennik modelu otwiera Arteon z silnikiem 2.0 TSI 190 KM w wersji Essence dostępy od 158 390 zł.

Silniki

Aktualnie dostępne w sprzedaży są trzy jednostki napędowe (2 benzynowe i 1 turbodiesel) o mocy od 150 do 272 KM. Arteon i Arteon Shooting Brake w późniejszym okresie będą oferowane także z silnikami TSI o mocy 110 kW (150 KM) oraz TDI o mocy 147 kW (200 KM).

Nowości w Arteonie…

 We wnętrzu obydwu modeli znajduje się nowa tablica rozdzielcza. Do obsługi automatycznej klimatyzacji zastosowano dotykowe pole, to samo rozwiązanie znalazło się na nowej wielofunkcyjnej kierownicy. Nowością jest ponadto możliwość bezprzewodowego korzystania z aplikacji – umożliwia to App Connect Wireless dla Apple CarPlay i Android Auto (Google). Innym nowym urządzeniem jest wysokiej klasy 700-watowy system audio firmy Harmann/Kardon opracowany specjalnie do tego modelu, dostępny za 5.840 zł (nie oferowany tylko do podstawowej wersji wyposażenia). 

Arteon 2020

Wyposażenie

Wyposażenie seryjne wersji podstawowej obejmuje m.in. system monitorowania przestrzeni przed autem z funkcjami wykrywania pieszych na jezdni i awaryjnego hamowania w mieście; aktywny tempomat do prędkości 210 km/h, który uwzględnia dane z systemu nawigacji; system monitorujący zmęczenie kierowcy; trzystrefową automatyczną klimatyzację; cyfrowe zegary; światła z przodu i z tyłu wykonane w technologii LED czy asystenta świateł drogowych. Volkswagena można wyposażyć w Active Lighting System, czyli reflektory LED z Dynamic Light Assist. Do odmian Elegance i R-Line są oferowane 20-calowe obręcze kół z oponami 245/35 za odpowiednio, 4.680 zł i 4.200 zł. Całości dopełnia dostępny na życzenie system stylowego oświetlenia wnętrza z 30 kolorami światła do wyboru (standard dla wersji R-Line). 

Arteon 2020

Cenniki

Arteon: http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2021_RP2020/arteon.pdf
Arteon Shooting Brake: http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2021_RP2020/arteon_shooting_brake.pdf

Podobne

Mercedes CLA 200 Shooting Break

Mercedes CLA 200 Shooting Brake – jedna z ciekawszych gwiazd – TEST

Tym kolorem auta na pewno zwrócisz na siebie uwagę. Gdy zaprosisz kogoś na przejażdżkę, spodoba mu się nie tylko kolor. Mercedes CLA 200 Shooting Brake to ciekawa propozycja dla niebanalnych osób. Gwiazda Mercedesa miała i ma wiele twarzy. Od statecznych i poważnych S klas, przez sportowe bolidy Formuły, po te „zwykłe” do codziennej jazdy. CLA…

Infiniti Q Inspiration – premiera za kilka dni

INFINITI pokazało pierwsze zdjęcie  nowego auta koncepcyjnego o nazwie Q Inspiration, które będzie miało premierę 15 stycznia br. podczas salonu samochodowego w Detroit. Q Inspiration jest pierwszym ucieleśnieniem nowej stylistyki INFINITI, stworzonej z myślą o erze zaawansowanych zespołów napędowych, a jednocześnie prezentującej wizję designu aut tego segmentu. Q Inspiration zawraca uwagę czystymi, zwartymi liniami nadwozia, starannie przy tym unikając…