179 km/h w zabudowanym bez prawa jazdy, bez przeglądu i z dzieckiem - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

179 km/h w zabudowanym bez prawa jazdy, bez przeglądu i z dzieckiem

Nieczęsto piszemy o takich rzeczach, ale niektórzy kierowcy przeginają tak mocno (179 km/h na 50 km/h), że o tym po prostu trzeba powiedzieć. Jeżeli choć jedna osoba po przeczytaniu tego tekstu zrobi zaległy przegląd lub zdejmie nogę z gazu – to warto.

 

Kierowca Forda Mustanga, który jechał 179 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym został zatrzymany przez grupę Speed. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego. Mężczyzna, który wiózł kilkuletniego chłopca, nie miał uprawnień do kierowania. Auto, które prowadził nie było dopuszczone do ruchu i do tego miało pękniętą szybę czołową. Gorzowscy policjanci odstąpili od ukarania mandatem i w jego sprawie skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Na trasie łączącej Gorzów Wielkopolski z przygranicznym Kostrzynem nad Odrą policjanci grupy Speed wielokrotnie zarejestrowali znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym i niebezpieczne manewry. Dobra nawierzchnia, proste odcinki drogi i pośpiech nie mogą jednak tłumaczyć kierowców, którzy lekceważą przepisy i powodują zagrożenie dla innych osób. Takie zachowanie nie jest akceptowane przez policjantów i kończy się poważnymi konsekwencjami. Sądy w wielu przypadkach stosują maksymalne grzywny, które potwierdzają konieczność stanowczego reagowania na drogowych piratów.

179 km/h, czyli o 129 km/h za szybko

Funkcjonariusze ruchu drogowego 22.04.2021 r. pełnili służbę na drodze wojewódzkiej 132. Widząc jazdę kierowcy w Fordzie Mustangu musieli jak najszybciej ją zakończyć. Mężczyzna w Kamieniu Małym w terenie zabudowanym jechał aż 179 kilometrów na godzinę, czyli o 129 za szybko.

Podczas kontroli okazało się, że uchybień ze strony 28-latka jest zdecydowanie więcej. Kierowca nie miał prawa jazdy, ford nie został dopuszczony do ruchu, a do tego szyba czołowa była pęknięta. Mężczyzna powinien się zastanowić nad swoją jazdą, zwłaszcza, że na przednim fotelu siedział kilkuletni chłopiec. Pośpiech w żaden sposób kierowcy nie tłumaczy. Mężczyzna nie mógł jechać dalej. Auto zostało przekazane osobie z uprawnieniami. Policjanci zrezygnowali z ukarania mandatem i sprawę skierują do sądu.

Statystyki gorzowskiej grupy Speed

Gorzowscy funkcjonariusze pracują nad poprawą bezpieczeństwa i eliminują z dróg drogowych piratów. Od początku tego roku zatrzymali aż 218 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. W całym 2020 roku tych praw jazdy było 291. Kierowcy mają zatem o czym myśleć, bo policjanci nie zamierzają pobłażać w sytuacjach rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Radzimy ściągnąć nogę z gazu, bo to niebezpieczne oraz drogie – oto nowy taryfikator.

Podobne

Renault TREZOR – koncepcja elektrycznego GT

Renault TREZOR to dwumiejscowe elektryczne coupé, które wpisuje się w nurt odnowy designu Renault zaprezentowanego w 2010 roku w samochodzie studyjnym DeZir i wprowadzonego w Nowym Clio od 2012 roku. TREZOR wpisuje się nową stylistykę samochodów Renault wraz z elementami występującymi w całej gamie: prostymi, płynnymi liniami i zmysłowymi kształtami nadwozia, charakterystycznym przodem ze światłami w kształcie litery…

BMW E36 AC Schnitzer ACS3 CLS na sprzedaż w Hong Kongu- JEDNOROŻCE

Jeżeli uważasz, że E36 M3 Lightweight nie jest dla Ciebie wystarczająco unikatowe, a Alpina B8 4.6 to ociężała limuzyna dla starszego pana, to nie martw się.  Znaleźliśmy coś właśnie dla Ciebie. To ultrawyjątkowe E36 od AC Schnitzer o oznaczeniu ACS3 Sport CLS. To 3-osobowy bolid- jak Mclaren F1. Przy jego budowie wykorzystano mnóstwo włókna węglowego-…