179 km/h w zabudowanym bez prawa jazdy, bez przeglądu i z dzieckiem - Trends Magazines
17 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

179 km/h w zabudowanym bez prawa jazdy, bez przeglądu i z dzieckiem

Nieczęsto piszemy o takich rzeczach, ale niektórzy kierowcy przeginają tak mocno (179 km/h na 50 km/h), że o tym po prostu trzeba powiedzieć. Jeżeli choć jedna osoba po przeczytaniu tego tekstu zrobi zaległy przegląd lub zdejmie nogę z gazu – to warto.

 

Kierowca Forda Mustanga, który jechał 179 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym został zatrzymany przez grupę Speed. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego. Mężczyzna, który wiózł kilkuletniego chłopca, nie miał uprawnień do kierowania. Auto, które prowadził nie było dopuszczone do ruchu i do tego miało pękniętą szybę czołową. Gorzowscy policjanci odstąpili od ukarania mandatem i w jego sprawie skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Na trasie łączącej Gorzów Wielkopolski z przygranicznym Kostrzynem nad Odrą policjanci grupy Speed wielokrotnie zarejestrowali znaczne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym i niebezpieczne manewry. Dobra nawierzchnia, proste odcinki drogi i pośpiech nie mogą jednak tłumaczyć kierowców, którzy lekceważą przepisy i powodują zagrożenie dla innych osób. Takie zachowanie nie jest akceptowane przez policjantów i kończy się poważnymi konsekwencjami. Sądy w wielu przypadkach stosują maksymalne grzywny, które potwierdzają konieczność stanowczego reagowania na drogowych piratów.

179 km/h, czyli o 129 km/h za szybko

Funkcjonariusze ruchu drogowego 22.04.2021 r. pełnili służbę na drodze wojewódzkiej 132. Widząc jazdę kierowcy w Fordzie Mustangu musieli jak najszybciej ją zakończyć. Mężczyzna w Kamieniu Małym w terenie zabudowanym jechał aż 179 kilometrów na godzinę, czyli o 129 za szybko.

Podczas kontroli okazało się, że uchybień ze strony 28-latka jest zdecydowanie więcej. Kierowca nie miał prawa jazdy, ford nie został dopuszczony do ruchu, a do tego szyba czołowa była pęknięta. Mężczyzna powinien się zastanowić nad swoją jazdą, zwłaszcza, że na przednim fotelu siedział kilkuletni chłopiec. Pośpiech w żaden sposób kierowcy nie tłumaczy. Mężczyzna nie mógł jechać dalej. Auto zostało przekazane osobie z uprawnieniami. Policjanci zrezygnowali z ukarania mandatem i sprawę skierują do sądu.

Statystyki gorzowskiej grupy Speed

Gorzowscy funkcjonariusze pracują nad poprawą bezpieczeństwa i eliminują z dróg drogowych piratów. Od początku tego roku zatrzymali aż 218 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. W całym 2020 roku tych praw jazdy było 291. Kierowcy mają zatem o czym myśleć, bo policjanci nie zamierzają pobłażać w sytuacjach rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Radzimy ściągnąć nogę z gazu, bo to niebezpieczne oraz drogie – oto nowy taryfikator.

Podobne

VW GOLF VARIANT

Lepszy Variant Golfa

Większa przestrzeń i nowe cyfrowe wnętrze zmieniają postrzeganie Golfa. Więcej miejsca z tyłu na nogi i więcej jeszcze bardziej praktycznych schowków sprawia, że zaciera się różnica między Golfem Variantem a samochodami kombi o klasę większymi. Większa przestronność to zasługa zwiększonej długości. Funkcje konwencjonalnych przycisków i pokręteł oraz wyświetlaczy pełnią teraz dotykowe panele, suwaki i ekrany.…

VADERY od SIEMONEIT Racing- TUNING

Jak to się stało, że niemiecki tuner "pożyczył" sobie nazwę od foteli z BMW E36 M3? Nie wiem... Również Lord Vader mógłby być urażony. Zbieżność nazwisk jest przypadkowa i przechodzimy do prezentacji tych czarnych piękności. Ależ one dobrze wyglądają na Cuprze! Szczególnie na przedniej osi, gdzie dodatkowo mamy zaciski z Audi RS (a przynajmniej tak…