140 km/h na kursie nauki jazdy? Co jeszcze wolno? ? Trends Magazines

140 km/h na kursie nauki jazdy? Co jeszcze wolno?

Mało kto wie, że kurs nauki jazdy nie musi być nudny, a szkoła jazdy może zaoferować nam wiele atrakcji. Sprawdźmy więc, jakie dodatki mogą na nas czekać. Czy jazda 140 km/h na kursie nauki jazdy jest w ogóle możliwa?

Jazda z przyczepą lekką

W ramach kategorii B uzyskamy uprawnienia do poruszania się pojazdem, którego dopuszczalna masa całkowita nie może przekroczyć 3,5 t, ale również do prowadzenia zespołu pojazdów składającego się z takiego pojazdu oraz z przyczepy lekkiej.
Niektóre szkoły jazdy oferują nam możliwość przejechania się z przyczepą na naszym kursie. Warto przystać na tę propozycję i z niej skorzystać, by uzyskać kilka cennych rad od profesjonalisty. Lepiej przeżyć swój debiut pod elką na dachu, niż na drodze publicznej.

140 km/h na kursie nauki jazdy

Nie ma przepisu zabraniającego samochodowi nauki jazdy na przemieszczanie się drogą szybkiego ruchu. Jeśli mieszkamy w okolicy obfitującej w takie drogi, opłaca się zapytać instruktora prowadzącego, czy jest możliwość przejechania się taką drogą.

Maksymalna prędkość, jaką możemy osiągnąć na autostradzie to aż 140 km/h, na drodze ekspresowej jednojezdniowej 100km/h, natomiast na dwujezdniowej 120km/h, jednak słuchajmy naszego instruktora. Oceni on w sposób prawidłowy obecne warunki na drodze i powie nam, jaka prędkość będzie bezpieczna.

Warto wspomnieć również o tym, że słabo zamontowana “elka” na dachu lubi zlecieć przy ponad 110km/h, więc nie tylko przepisy bywają przeszkodą w realizacji celów, ale również i fizyka. 

Prawo jazdy z tatą czy z mamą? Przeczytaj nasz artykuł.

Tankowanie samochodu

Zalewanie baku paliwem jest naprawdę przyjemne, gdy nie trzeba za to płacić. Między innymi z tego powodu warto nawet wyjść naprzeciw i wyrazić chęć zatankowania samochodu samodzielnie. Zazwyczaj samochody nauki jazdy posiadają silniki benzynowe, jednak mogą zdarzyć się również diesle.
Jeśli będziemy mieli możliwość zatankowania auta wyposażonego w instalację LPG, powinniśmy się bardzo cieszyć, ponieważ zaledwie garstka instruktorów oferuje taką atrakcję.

Myjnia bezdotykowa i automatyczna

Niektóre szkoły jazdy uczą swoich kursantów tajników prawidłowego mycia pojazdów na myjni bezdotykowej (pamiętajmy- myjemy od dołu do góry, spłukujemy od góry do dołu).
Dobrze jest, gdy zostaniemy zabrani również na różne rodzaje myjni automatycznych.

Zmiana koła, rozstawienie trójkąta awaryjnego, wymiana żarówki

Rzeczy z pozoru proste, jednak potrafiące zagiąć wiele osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dobrze jest, gdy ośrodek oferuje takie zadania jako standard, jednak tak bywa bardzo rzadko. Najczęściej kursant dowiaduje się o tym, jak zachować się w sytuacji awaryjnej dopiero, gdy ona nastąpi.

Przegląd techniczny

Każdy pojazd musi raz w ciągu roku przejść przegląd, by diagnosta sprawdził, czy samochód nadaje się do jazdy. Jeśli kierowca nie czuje się na siłach lub boi się, że uszkodzi pojazd, na tak zwany kanał wjedzie diagnosta. Bywa jednak, że może zrobić to kursant w towarzystwie swojego instruktora. Jeśli zdarzy nam się okazja uczestniczenia w przeglądzie technicznym, zgódźmy się zdecydowanie. Utrwalimy znajomość sygnałów świetlnych oraz nauczymy się gabarytów naszego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW pod prąd na drodze S17

Do lubelskiej policji trafiło nagranie, na którym widać kierowcę BMW jadącego pod prąd na drodze ekspresowej S17. W niektórych momentach było naprawdę groźnie. Policja odnalazła już nieodpowiedzialnego kierowcę. Całe zdarzenie nagrały kamery zamontowane na węźle Nałęczów. Ruch był w tym dniu spory, ale to nie przeszkodziło kierowcy BMW E91 Touring podróżować w niewłaściwym kierunku. Policja…

Citroen skopiował pomysł Jamesa May’a i podobno ma to sens

To nie żaden render szalonego grafika ani fantazja projektanta. Połączone dostawcze Citroeny istnieją naprawdę i można je kupić. Okazuje się, że taki Citroen doskonale się sprawdza. W jakim celu? Gdy zobaczyliśmy dwa połączone ze sobą dostawcze Citroeny, od razu na myśl przyszła nam ta scena: Wszyscy pamiętamy szalony i zabawny pomysł Jamesa May'a, który połączył…