1200 KM w klasycznym rekinie E24 - Trends Magazines

1200 KM w klasycznym rekinie E24

BMW E24 635 Turbo

Każdy rekin typoszeregu E24 jest niezwykły, ale ten egzemplarz 635 CSi to klasyk z innego świata! Auto jest podręcznikową definicją sleepera.

Z daleka widać, że to pieszczotliwie odbudowane Coupé, ale nikt nie spodziewa się tornada, które jest pod maską. To BMW generuje ponad 1200 KM! Wóz jest napędzany silnikiem S38B36, który został w pełni odbudowany i teraz jeździ na wysokooktanowej mieszance etanolu i benzyny E85. Do budowy motoru użyte zostały m.in. tłoki CP, niestandardowe wałki rozrządu 290 stopni, kolektor wydechowy Pure Perfomance Factory oraz turbosprężarka Precision Turbo 7675 Precision Gen 2. Moc przenosi skrzynia biegów S54 i sprzęgło podwójne Tilton.

Oprócz silnika imponuje też stan blacharski i to jak prezentuje się wnętrze klasyka. Felgi to 18-calowe AC Schnitzer Rennsport 2 i skrywają hamulce AP Racing. Sleeper został zbudowany przez Tim’s Turbo Centrum

A teraz zobaczcie to cacko w akcji!

Podobne

VW Passat B5 tuning od tyłu

Rewolucyjny Passat B5, o którym było głośno

Kamil otrzymał na VW Manii 2011 nagrodę dla właściciela Auta Sezonu 2011. Później udowodnił, że nie należy do osób spoczywających na laurach, dwukrotnie wprowadzając w swym Passacie rewolucyjne modyfikacje. (więcej…)

Dwa niezwykłe BMW E30: cabrio i coupé

Model E30, choć interpretowany różnie przez swoich właścicieli, zawsze budził zachwyt wśród oglądających. Prezentujemy dwa niezwykłe egzemplarze zrealizowane według odmiennych założeń dwóch przyjaciół z Zielonej Góry. KLASYCZNE COUPÉ Maciej „Ciechan”, właściciel białej E30, mimo 40. na karku nadal jest zakochany w tym modelu. Pierwszy egzemplarz nabył jeszcze w latach 90. W tamtych czasach 316i było…