Zagadkowe, prawie seryjne M4 - Trends Magazines

Zagadkowe, prawie seryjne M4

Na pierwszy rzut oka nic nie zdradza atrakcji kryjących się pod nadwoziem. W końcu lżejsze koła, większy spojler i kilka naklejek może mieć każde M4. Do myślenia daje jedynie napis WP620.

Prawdziwi pasjonaci motoryzacji mogą się domyślać, że chodzi o moc. I tak jest faktycznie! Z zaledwie 3 litrów pojemności specjalistom z Wetterauer Performance GmbH udało się wykrzesać 620 KM i 760 Nm. To imponujący skok względem seryjnych 431 KM i 550 Nm.

To jego uzyskania konieczny był montaż zoptymalizowanych turbosprężarek. Tuner poprawił zarówno ich strony „zimne”, jak i „gorące”. M4 ma także kompletny tytanowy wydech firmy Akrapovic, w którym udoskonalone zostały nawet początkowe sekcje downpipe. Prace nad zespołem napędowym zakończono strojeniem elektroniki. Na życzenie klienta może zostać wgrany algorytm potęgujący strzelanie z wydechu przy zmianach biegów czy zdjęciu nogi z gazu.

Na przyczepnym asfalcie M4 od Wetterauer Performance jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w 3,6 s. Ogranicznik prędkości został zlikwidowany, więc WP620 może osiągać 330 km/h, przy których wskazówka prędkościomierza opiera się o koniec skali.

Przy wysokich prędkościach tylna oś jest dociskana do nawierzchni przez pokaźnych rozmiarów spojler z karbonowym skrzydłem. Dodatki z włókna węglowego pojawiły się też w kabinie, pod maską oraz w dolnych częściach zderzaków.

Filigranowe ramiona 20-calowych felgi OZ Ultraleggera poprawiały chłodzenie – i tak wyjątkowo odpornych na przegrzanie – ceramicznych tarcz. Ale to niejedyna ich zaleta. Kultowe obręcze OZ słyną z lekkości. A niższe masy nieresorowane i wirujące to jeszcze bardziej precyzyjne prowadzenie, większa zwinność samochodu i wyostrzona reakcja na gaz.

Fot. Wetterauer

Podobne

BMW M3 znów w DTM!

Powstała seria wyścigów BMW E30 M3 DTM. To wirtualne zawody na platformie Assetto Corsa w Rumunii. Relację live przyciągają dziesiątki tysięcy widzów co weekend. Ta popularna seria wyścigów wirtualnych odbywa się obecnie w Rumunii po raz piąty. W każdym wyścigu startuje się w sumie 30 samochodów, ale obecnie ponad 150 zawodników bierze udział w kwalifikacjach, w…

Kupujemy używaną piątkę BMW E60 (2003 ‒ 2010) – poradnik

Prawdziwa rewolucja. Tak w telegraficznym skrócie można scharakteryzować piątą generację BMW serii 5. Efektowna karoseria bawarskiej limuzyny kryła dużą porcję nowoczesnej techniki. Fabrycznie nowe samochody sprzedawały się doskonale. Sprawdzamy, czy używane egzemplarze również zasługują na zainteresowanie. BMW E60 pojawiło się w salonach w 2003 roku. Samochód był absolutną rewolucją. Zaproponowane przez Chrisa Bangle odważne linie…