Choć wszystkie duże miasta w Polsce stawiają na intensywny rozwój powierzchni biurowych, to od lat absolutnym numerem jeden pozostaje Warszawa. W stolicy z roku na rok przybywa nowoczesnych biurowców, co jedynie umacnia jej pozycję i atrakcyjność biznesową nie tylko w kraju, ale także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dowiedz się więcej o warszawskim rynku biurowym.
Duże projekty powstające w Warszawie
Intensywny rozwój warszawskiej gospodarki sprawia, że popyt na powierzchnie biurowe nie maleje. To z kolei zachęca inwestorów do budowy bardzo dużych biurowców, które spełnią zapotrzebowanie firm szukających pomieszczeń biurowych do wynajęcia. Jednym z największych projektów ostatnich lat jest znajdujący się na Mokotowie kompleks Moje Miejsce, którego nie mogło zabraknąć w ofercie biur na wynajem na stronie https://directoffice.pl/.
Na ukończenie czeka natomiast zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego kompleks budynków Generation Park, który docelowo będzie składać się z trzech biurowców oznaczonych literami odpowiadającymi trzem różnym pokoleniom. Do najważniejszych projektów w Warszawie z pewnością można zaliczyć również oryginalny budynek Chmielna 89, biurowce Wola Retro czy też drapacz chmur Mennica Legacy Tower.
Kolejne rekordy
Na rynku nieruchomości biurowych Warszawa jest rekordzistą w wielu kategoriach. Przede wszystkim znacząco wyprzedza inne miasta pod względem podaży powierzchni biurowych. Stolica przekroczyła już granicę pięciu milionów metrów kwadratowych i ma kilka razy wyższy wynik niż drugi w kolejności Kraków. Co więcej, łączna liczba metrów kwadratowych biur w kilku największych miastach nadal jest niższa niż w przypadku samej Warszawy.
Ponadto sporo rekordów pobiły również poszczególne kompleksy budynków wzniesionych na terenie Warszawy. Na Woli można już podziwiać biurowiec Varso Tower, który jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej. Z kolei kompleks Mennica Legacy Tower ma na koncie największą na polskim rynku nieruchomości umowę najmu, którą podpisano z mBankiem, zajmującym ponad 45 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.
Jak wynająć biuro w stolicy?
Wynajem biur jest najczęściej wybieraną opcją przez firmy, ponieważ zazwyczaj jest znacznie łatwiejszy niż samodzielna budowa lub zakup takich pomieszczeń. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy portalu Directoffice.pl, który może pochwalić się naprawdę ogromną i bardzo przejrzystą ofertą biur do wynajęcia w najlepszych biurowcach w Warszawie. W bazie znajduje się ponad 4000 budynków z biurami o różnym metrażu.
Z opcji najmu powierzchni biurowych mogą skorzystać nie tylko duże firmy, ale także mniejsze przedsiębiorstwa i osoby działające w pojedynkę. Ponadto sporą zaletą warszawskich biurowców jest nie tylko dogodna lokalizacja, ale także szereg udogodnień np. podziemne parkingi, restauracje, sale konferencyjne, kuchnia czy też monitoring. Na dodatek wynajmowaną powierzchnię często można wykończyć, umeblować i wyposażyć zgodnie z życzeniem najemcy.