Pralki dawcą części dla samochodów? - Trends Magazines

Pralki dawcą części dla samochodów?

Fabryka BMW w Spartanburgu

W sieci pojawiła się informacja, że producenci aut mieliby rzekomo kupować sprzęt elektryczny, jak chociażby pralki, aby pozyskać z nich półprzewodniki do produkcji samochodów. Informacje potwierdza prezes ASML – korporacji produkującej elektronikę. 

Ta nietypowa informacja pojawiła się w serwisie autoevolution.com, który powołał się na wypowiedź prezesa firmy ASML – Petera Wennika. Ten z kolei twierdził, że popyt na półprzewodniki jest tak duży, że producenci samochodów są zdesperowani do tego stopnia, że mieliby kupować np. pralki, aby pozyskać z nich elektroniczne części, których na rynku jest deficyt. 

Nie padły jednak żadne konkretne nazwy marek, które miałby stosować te praktykę, co może podważać rzetelność tej informacji. Natomiast jeśli spojrzeć na to z wizerunkowego punktu widzenia, podanie nazw marek mogłoby wplątać Pana Wennika w niemałe kłopoty i zapewne wprowadziłoby konflikt interesów. 

Niektórzy producenci aut zastosowali inne praktyki – zmniejszyli produkcję, lub czasowo ją w ogóle wstrzymali, albo wypuszczali na rynek niekompletne wersje wyposażenia. 

Jeżeli duże koncerny motoryzacyjne posuwają się do takich kroków i skupują elektryczne sprzęty, aby pozyskać z nich części to możemy mówić o bardzo poważnym kryzysie. A może to tylko plotka, która powstała, aby wywołać niepotrzebną panikę? Jak myślicie, czy to prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Audi_A6_allroad_ABT

Więcej mocy: A6 Allroad od ABT

Niemiecki tuner ABT przygotował pakiet dodatków dla Audi A6 Allroad. Ulepszenia silnika dostępne są dla aut benzynowych oraz wysokoprężnych. Moc Napędzany benzyną 55 TFSI dzięki jednostce sterującej ABT Engine Control, zamiast 340 KM ma teraz 408 KM. To wzrost o 20%. Jednocześnie moment obrotowy rośnie z 500 do 550 Nm. 55 TDI, najmocniejszy wśród silników…

BMW 328 Hommage hero car

Koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, ale ten czerpie z przeszłości – BMW 328 Hommage

Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zwykle wybiegają w przyszłość, prezentując wizjonerski potencjał ich twórców. Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Auta studyjne spełniają też szereg ważnych funkcji; niektóre prezentują potencjał stylistyczny marki, inne pomagają opracować i zaimplementować nowe technologie lub stworzyć ostateczny…