Kreatywne pomysły na czas wolny? Malowanie po numerach! - Trends Magazines

Kreatywne pomysły na czas wolny? Malowanie po numerach!

Stylish young Caucasian woman with dark hair taking part in class and workshop for artists, feeling happy and excited, standing in studio in front of easel and smiling. Art, learning and education

Malowanie po numerach to jeden z hitów ostatniego sezonu. Jeśli znudziło ci się już układanie puzzli, kolorowanki dla dorosłych, rozwiązywanie krzyżówek lub sudoku – to znaczy, że powinieneś spróbować malowania numerach. Wbrew pozorom, jest to wyjątkowe proste zajęcie, w rezultacie którego powstaje cudowny obraz, imitujący klasyczne lub nowoczesne dzieła sztuki. Jeśli zastanawiasz się nad malowaniem po numerach – zapraszamy do krótkiej lektury, w której rozwiniemy ten temat.

Malowanie po numerach – proste, przyjemne i niewymagające talentu

Czas wolny warto spędzać w sposób przyjemny i kreatywny zarazem. Najlepiej, jeśli w wyniku naszego zajęcia powstanie ładny, estetyczny obiekt, który będziemy mogli wykorzystać jako domową ozdobę, lub wręczy komuś. Do takich zajęć należą wszelkie prace plastyczne – malowanie, rysowanie, czy rzeźbienie.

Nie wszyscy jednak czują się wystarczająco „obdarowani” przez los – obawiają się, że brakuje im talentu do stworzenia dzieła sztuki. Nic bardziej mylnego. Dzięki malowaniu po numerach mamy możliwość stworzyć atrakcyjny, olśniewający obraz, spełniający wszystkie kryteria piękna.

Na czym polega malowanie po numerach?

Malowanie po numerach polega na nakładaniu pigmentów na odpowiednio ponumerowane fragmenty planszy. Wszystkie obecne na niej kształty są ponumerowane, a każdemu numerowi odpowiada inna barwa. Dzięki temu wykonywanie tak skomplikowanych czynności jak dobieranie barw, ich rozcieńczanie lub cieniowanie, nie nastręcza żadnych problemów.

Malowanie odbywa się po kolei. Najpierw, należy wypełnić kolorem wszystkie kształty oznaczone jednym numerem, a dopiero po jego ukończeniu – można przejść do kolejnego. Nie należy mieszać kolorów ani ich rozcieńczać samodzielnie.

Co będzie potrzebne do malowania po numerach?

Wbrew pozorom – nie będą nam potrzebne farby. Te bowiem znajdują się już w zestawie i są dołączane do planszy. Warto jednak przygotować sobie szklankę z wodą, wykałaczki lub drewniane patyczki (przydadzą się w mieszaniu farb) oraz fragment tkaniny, w którą będziemy wycierać pędzelki.

Warto także przygotować pomieszczenie, w którym będziemy malować. Czynność tę możemy wykonywać zarówno na blacie stołu jak i na podłodze. Warto wyłożyć ich powierzchnię gazetami lub kartonami, by uniknąć zaplamienia. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie dodatkowego oświetlenia. Oprócz dostępu do światła naturalnego (lub lampy sufitowej) pomocne będzie też oświetlenie punktowe.

Do każdej planszy dołączany jest też wzór wskazujący, jak powinien wyglądać obrazek po jego ukończeniu. Jest to przydatna wskazówka na czas malowania.

Gdzie szukać planszy do malowania po numerach?

Wśród producentów specjalizujących się w malowaniu po numerach polecamy szczególnie ofertę Artnapi, na którą składają się rozmaite plansze. Oprócz reprodukcji klasycznych dzieł sztuki znajdziemy też plansze ze sztuką współczesną, fotografią, przepięknymi krajobrazami, scenkami rodzajowymi oraz hipnotyzującymi portretami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaletą zestawów Artnapi jest fakt, że składają się z produktów wykonanych z wysokiej klasy materiałów. Do najważniejszych należy płótno, równomiernie naciągnięte na drewnianą blejtramę. Dzięki temu, od razu po ukończeniu malowania – można zawiesić gotowy obraz na ścianie.

Podobne

Nowa klasa wyścigowa dla elektryków. Hyundai weźmie udział nowym modelem Veloster N ETCR – SPORT

Stare motoryzacyjne porzekadło mówi, że motosport jest ojcem postępu technologicznego w tej branży. A skoro jesteśmy u progu ery pojazdów elektrycznych, to nowe klasy do rywalizacji dla elektryków stają się coraz bardziej popularne. Jedną z nich jest ETCR,  czyli Electric Touring Car Championship. Swój udział w pierwszym sezonie 2020 zapowiedziała Cupra, a teraz do grona…

ClutchKick KidZ DriftTeam E36 Niemcy - Japonia 2018

Z Niemiec do Japonii w BMW E36. Ta trasa ma ponad 13 tys. km…

6 dni i 6 godzin - taki czas podawała aplikacja Google Maps na trasie ze wschodnich Niemiec do Władywostoku. Następnie należy już tylko przeprawić się do Japonii, a stamtąd już blisko do mekki driftingu - toru Ebisu. Czy tydzień faktycznie wystarczy na taką podróż? Niestety nie. W 2018 przekonali się o tym członkowie niemieckiej ekipy…