Jeden z dziesięciu, czyli BRABUS G V12 900 - Trends Magazines

Jeden z dziesięciu, czyli BRABUS G V12 900

BRABUS G V12 900 „ONE OF TEN” (jeden z dziesięciu) świętuje swoją światową premierę na IAA 2019 we Frankfurcie nad Menem. Piętnaście lat po prezentacji pierwszego BRABUSa G V12 na Geneva Motor Show 2004 inżynierowie ponownie wszczepili silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem do nadwozia Mercedesa Klasy G. Tym razem do typoszeregu W 463A.

6,3-litrowy silnik o zwiększonej pojemności skokowej, wytwarzający moc 662 kW / 900 KM i moment obrotowy o wartości 1500 Nm jest powiązany z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Daje to nowemu supersamochodowi osiągi, które są nieprawdopobonne dla auta ważącego 2660 kilogramów. Czas sprintu od 0 do 100 km/h to zaledwie 3,8 sekundy, a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna to 280 km/h. Silnik jest większy i ma nowe turbosprężarki i kolektory wydechowe, które wytwarzają wyższe ciśnienie doładowania. Konwersja obejmuje downpipe’y o średnicy 80 milimetrów (3,1 cala), sportowe katalizatory metalowe oraz układ wydechowy ze stali nierdzewnej BRABUS z aktywnie sterowanymi klapami. Kierowca może wybierać między gardłową nutą wydechu V12 w trybie „Sport” a dyskretnym dźwiękiem w trybie „Coming Home”. Dwie chromowane na czarno rury wydechowe wychodzą przed tylnymi kołami po obu stronach. Nowy kolektor dolotowy to specjalny sportowy airbox, specjalne filtry, a także osłona „Gold Heat Reflection” w celu obniżenia temperatury.

W wyniku szeroko zakrojonych prac silnik BRABUS 900 6.3 V12 Biturbo zapewnia niezrównane osiągi: maksymalna moc 662 kW / 900 KM (888 KM) jest osiągana przy niskich obrotach 5500 obr./min. Jeszcze bardziej fenomenalny jest szczytowy moment obrotowy wynoszący 1500 Nm przy 11200 obr./min. Liczba ta jest ograniczona elektronicznie w pojeździe do 1200 Nm.

Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pomocą 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów, którą można kontrolować za pomocą łopatek zmiany biegów BRABUS RACE na kierownicy.

Nowy supersamochód jest wyposażony w ekscytujące widebody BRABUS WIDESTAR. Poszerzenia zwiększają szerokość nadwozia o dziesięć centymetrów (4 cale), zapewniając w ten sposób dużo miejsca na masywne kute koła o średnicy 23 lub 24 cali.

BRABUSa G V12 900 „ONE OF TEN” można wyposażyć w felgi BRABUS Monoblock „PLATINUM EDITION” o średnicy 24 cali opracowane specjalnie dla Mercedesa Klasy G. Do BRABUS WIDESTAR widebody producent zaleca koła o szerokości 10 cali z przodu z oponami w rozmiarze 295/30 R 24. Tylna oś to koła w rozmiarze 12Jx24 z oponami 355/25 R 24.

BRABUS G V12 900 „ONE OF TEN” jest wyposażony w innowacyjne zawieszenie Coilover Ride Control, którego praca jest dostosowana specjalnie do dwunastocylindrowego silnika. Jest ono połączone ze standardowym kontrolerem zawieszenia DYNAMIC SELECT w kokpicie, który umożliwia wybieranie w różnych konfiguracjach zawieszenia, układu napędowego, układów kierowniczych i asystujących. Ponadto można regulować wysokość zawieszenia.

BRABUS stworzył ekskluzywne wnętrze z delikatnej skóry o wysokiej precyzji wykonania. Tabliczka „ONE OF TEN” w kokpicie dokumentuje ściśle limitowaną edycję. Wybór kombinacji porcelanowej i brązowej skóry, podkreślonej pomarańczową lamówką, stanowi wyraźny kontrast w stosunku do czerni nadwozia. Podsufitka wykonana jest z czarnej Alcantary. Auto, niczym kiedyś Maybach, posiada również konsolę z trzema analogowymi wskaźnikami dla pasażerów z tyłu, które dostarczają informacji o prędkości, temperaturze zewnętrznej i czasie.

Podobne

Manhart CP500 – prawie 500 KM w Cuprze Formentor

Już seryjna Cupra Formentor VZ5 nie narzeka na brak mocy, ale to nie znaczy, że nie może być jej więcej. Wie o tym dobrze firma Manhart, która wzięła na warsztat najmocniejszą Cuprę i zrobiła ją... jeszcze mocniejszą. Pod koniec 2021 roku Cupra wprowadziła Formentora VZ5, topowy model hiszpańskiej marki, limitowany do 7000 sztuk. Pod maską…

BMW-02-Reminiscence-Concept-by-David-Obendorfer

BMW Neue Klasse XXI wieku

W 1972 r. BMW zaprezentowało na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium 1602 Elektro-Antrieb. Było to całkowicie elektryczne BMW. A co, gdyby Bawarczycy chcieli zbudować współczesnego następcę tego konceptu? Projektant David Obendorfer, który od lat zachwyca nas wieloma koncepcjami w stylu retro, podjął się tego zadania. Jego koncepcja BMW 02 Reminiscence stanowi hołd dla pierwszego projektu, jednocześnie wprowadzając…