Jak skutecznie myć koła? - Trends Magazines

Jak skutecznie myć koła?

Można powiedzieć, że czyste koła i opony to znak firmowy każdego miłośnika czterech kółek. Podpowiadamy, jak skutecznie umyć nie tylko felgi, a także jakie kosmetyki stosować.

Jeżeli chcesz dbać o swój samochód kompleksowo, nie możesz zapominać o skutecznym czyszczeniu tego, na czym się poruszają, czyli felg i opon. Jest to tak samo niezbędne, jak dbanie o lakier Twojego pojazdu.

Jakich kosmetyków użyć do czyszczenia felg?

Poszczególne rodzaje felg wymagają różnych środków. Felgi aluminiowe lub chromowane wymagają specjalnego środka do polerowania felg z danego tworzywa. Stalowe felgi lakierowane, w tym pokryte bezbarwnym lakierem, można czyścić standardowym produktem.

Dużo kosmetyków do czyszczenia felg zawiera środki powierzchniowo czynne, chelatory metali i odtłuszczacze, które rozpuszczają zanieczyszczenia z drogi i pył z okładzin hamulcowych. W zależności od materiału, z którego wykonane są felgi, składniki te mogą uszkodzić wykończenie koła, dlatego zawsze należy wybrać właściwy produkt.

Do felg polecamy zastosować Armor All® Shield +Ceramic Wheel Treatment&Cleaner, który dzięki technologii SiO2 zabezpiecza przed brudem. Czyści i chroni, pozostawiając niewidoczną powłokę, przez co felgi pozostają czyste na dłużej. O to przecież chodzi!

Od czego zacząć mycie kół?

Od porządnego spłukania felg i opon myjką wysokociśnieniową. Trzymaj lancę z bliskiej odległości, wyczyść rant felgi, a także klocki hamulcowe. Następnie zajmij się obręczą opony.

Na opłukaną i mokrą felgę spryskaj preparat i pozostaw na 2-3 minuty w przypadku słabo zabrudzonych powierzchni lub na 3-5 minut w razie powierzchni silnie zabrudzonych. Nie pozwól, aby środek wysechł. Użyj szczotki lub gąbki, aby usunąć zabrudzenia z felg. Następnie dokładnie opłucz wodą.

Mycie opon – jak zrobić to skutecznie?

Do opon przyczepia się najwięcej brudu, ponieważ gumy mają bezpośrednią styczność z nawierzchnią, po której jeździmy. Mimo to, czyścimy tylko zewnętrzną część opony, chyba że do bieżnika przyczepił się brud, który pogarsza przyczepność. Wówczas należy zdjąć koło i umyć oponę w całości.

Pamiętaj o pielęgnacji opon, aby zapewnić im wysoki połysk i ochronę przed warunkami środowiskowymi. Środki do pielęgnacji opon mają postać pianki lub nabłyszczacza. Obydwa specyfiki zapewniają oczyszczanie i połysk.

Z tak przygotowanymi felgami i oponami będziesz błyszczał zarówno na zlotach, jak i na parkingu pod supermarketem!

Chcesz wiedzieć więcej o myciu i pielęgnacji auta? Śledź naszą stronę trends.com.pl na bieżąco, aby dowiedzieć się o prawidłowym i skutecznym myciu całego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Alpina B6 Touring vs BMW M340i Touring – porównanie

W zasadzie takich samochodów można już ze świecą szukać, bo zmieniają się nie tylko trendy i upodobania, ale cała motoryzacja. Mowa o mocnych sześciocylindrowych kombi. Sprawdźmy, czy będzie za czym tęsknić. Oto porównanie Alpiny B6 Touring i BMW M340i Touring. BMW od dawna oferuje mocne i szybkie kombi. Zaczęło się od modelu E34 M5 Touring,…

Używany Seat Leon III (2012-2020): Usterki, opinie, czy warto go kupić?

Seat Leon trzeciej generacji był strzałem w dziesiątkę dla hiszpańskiej marki. Model był dobrze wykonany, stylistycznie wyróżniał się na tle niemieckiej i czeskiej konkurencji i oferował bogatą ofertę silnikową od VW. Czy to jednak auto bez wad? Sprawdzamy, czy warto kupić używanego Leona III.  Dziś losy Seata ważą się na włosku, bowiem marka została w…