Czy internetowym sklepom ekologicznym można ufać? - Trends Magazines

Czy internetowym sklepom ekologicznym można ufać?

To pytanie bez wątpienia zadaje sobie każdy, kto chciałby kupować produkty ekologiczne – naprawdę ekologiczne, a nie tylko takie, które je udają. Żeby jednak zaufać sklepom, należy przede wszystkim wiedzieć, czego spodziewać się po produktach ekologicznych. Aby rzeczywiście takie były, powinny bowiem spełniać cały szereg wymagań. Popatrzmy zatem, jak je rozpoznać i przekonajmy się, czy można kupić je bez obaw w internecie.

Co oznacza: produkt ekologiczny?

Pierwsze, o czym warto powiedzieć, to zasady odnoszące się do produktów ekologicznych, które decydują o tym, że można je zaliczyć do takiej grupy. Ogólną zasadą jest w tym przypadku poszanowanie natury i naturalnych sposobów upraw oraz hodowli. W szczególności nie należy tutaj wykorzystywać organizmów modyfikowanych genetycznie ani stosować dodatków, na przykład sztucznych substancji przyspieszających wzrost. Jednak nie jest to jedyna restrykcja, której podlegają.

W przypadku roślin dokładnie określone jest, w jakich warunkach mają być uprawiane: Przede wszystkim zasady odnoszą się do gleb, nawozów i środków ochrony, stosowanych w takich uprawach. W przypadku zwierząt określają rodzaj żywności czy leków, jakie można im podawać. Dokładne restrykcje opisują również pomieszczenia, w jakich mogą przebywać – w tym ich wielkość, wentylację, liczbę osobników w jednym miejscu czy też wypas na świeżym powietrzu.

Dopiero produkty, które spełniają wszystkie te wymagania, uznawane są za ekologiczne. Po przejściu odpowiednich kontroli mogą otrzymać certyfikat, poświadczający ekologiczny chów lub uprawę.

Certyfikat i odpowiedni symbol

W całej Unii Europejskiej obowiązują te same wymagania i zasady dotyczące produkcji żywności ekologicznej. W związku z tym niezależnie od kraju pochodzenia, każdy ekologiczny produkt pakowany musi posiadać międzynarodowe oznaczenie w postaci zielonego liścia. Jest on uznanym znakiem otrzymania certyfikatu, poświadczającego, że wszystkie wymagania zostały spełnione. Co więcej, na opakowaniu powinna znajdować się informacja o miejscu pochodzenia oraz odpowiedni numer identyfikacyjny.

Jeśli więc zależy ci na zakupie prawdziwych produktów ekologicznych, powinieneś zawsze sprawdzać, czy zostały tak oznakowane. Sklepy internetowe, które je oferują, powinny zawsze umieszczać zdjęcia opakowań, dzięki czemu będziesz mógł szybko zweryfikować, czy można im zaufać. Tak właśnie robią delikatesy Ekolud, które możesz znaleźć pod adresem https://ekolud.pl/.

Eko w nazwie to nie wszystko

Na koniec pragniemy cię uprzedzić, iż samo “eko” lub “bio” występujące w nazwie sklepu czy produktu to jeszcze nie wszystko. Niestety wielu producentów i sprzedawców dodaje je do swoich nazw, choć nie ma do tego uprawnień. Dlatego, jeśli nie jesteś przekonany do żywności z internetu, nie powinieneś kierować się tym przedrostkiem. Sprawdź obecność zielonego liścia – on pozwoli ci w pełni zaufać danej witrynie.

Podobne

Akcesoria do sprzątania przydatne w zakładzie fryzjerskim lub gabinecie kosmetycznym

Zakłady fryzjerskie i gabinety kosmetyczne do miejsca, w których ogromne znaczenie ma zachowanie czystości i higieny. I nie chodzi tutaj jedynie o aspekt wizerunkowy i dobrą opinię o zakładzie, ale także o względy sanitarne i zdrowie klientów. Każdy tego typu obiekt powinien być dokładnie wysprzątany. W związku z tym, że po ciężkim dniu pracy, trudno…

Tuning VW Golf Mk1 cabrio auto w czasie jazdy

Jazda takim Golfem Mk1 cabrio to czysta przyjemność

Doskonałym sposobem na upały są auta z otwartym nadwoziem. Można przy tym połączyć przyjemne z pożytecznym, np. uratować od zagłady Golfa pierwszej generacji, poddać go kilku zmianom i cieszyć się jazdą z otwartym dachem.   Ostatni rok Golfa Mk1 Prezentowany Golf linię montażową opuścił w 1993 roku. Był to ostatni rok, w którym w Niemczech produkowano…