Audi RSQ8 od ABT - R8 dla rodziny - Trends Magazines

Audi RSQ8 od ABT – R8 dla rodziny

Niemiecki tuner ABT zaprezentował właśnie mocno przerobione Audi RSQ8, które już w serii nie narzeka na brak mocy. Ale jak przystało na tego tunera, musiał dołożyć swoje pięć groszy do osiągów dużego SUVa. Efekt? Potężna moc i osiągi godne sportowego R8. 

ABT obchodzi w tym roku swoje 125. urodziny i z tej okazji firma postanowiła wypuścić na rynek limitowaną edycję Audi RSQ8. Powstanie zaledwie 96 sztuk tego superszybkiego SUVa, każdy z nich mechanicy złożą ręcznie. Maksymalnie z garaży ABT wyjedzie 8 sztuk RSQ8 miesięcznie. 

800 KM i każde auto z podpisem założyciela marki

Audi RSQ8 seryjnie ma 600 KM i 800 Nm krzesane z silnika 4.0 V8 TFSI. Zastosowanie nowej turbosprężarki, intercoolera oraz jednostki sterującej ABT Engine Control (AEC) zaowocowało sporym wzrostem mocy. Auto osiąga aż 800 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. To spowodowało, że kolos ważący niemal 2,5 tony przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,2 s! Prędkość maksymalna to aż 315 km/h. 

Dla ABT ten model jest wyjątkowy, dlatego każdy egzemplarz otrzyma logo z podpisem założyciela marki Johanna Abt. Nadwozie zyska karbonowy pakiet stylistyczny z nakładkami na zderzak, lusterkami oraz dwie 105-milimetrowe końcówki układu wydechowego ze stali nierdzewnej. Efektu dopełniają 23-calowe felgi z oponami 295/35 R23. 

Cena wyjątkowego Audi RSQ8 od ABT jest oczywiście nieznana, ale biorąc pod uwagę podstawowe auto, niesamowite osiągi, a także ręczne wykonanie, na promocję nie ma raczej co liczyć. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW E46 362i – na pewno o nim nie słyszałeś

BMW E46, szczególnie po tuningu jest jak białych Skód czy Toyot na firmowym parkingu - mnóstwo. Niektóre projekty są udane, drugie mniej, ale to BMW E46 362i zasługuje na prawdziwe uznanie. Wygląda niepozornie, ale nie próbuj się z nim ścigać! Kiedyś za ekstremalne przeróbki aut z Bawarii była odpowiedzialna firma Hartge. Zapewne pamiętacie potężne H50,…

VW T3 Doka w czasie jazdy

Jak z Transportera zrobić pick-upa? Podpowiadamy

VW Transporter występuje m.in. w dwu wersjach nadwozia – jako Bus ma je zamknięte, a Doka charakteryzuje się odkrytą paką. Po co jednak iść na łatwiznę i kupować pick-upa? Przecież można go sobie samemu zbudować. W 1979 roku VW zaprezentował trzecią wersję Transportera. Jednak z poprzednimi modelami łączyła ją jedynie koncepcja konstrukcyjna z silnikiem umieszczonym…