Amy Amarok. Efektowny pickup z Polski - Trends Magazines

Amy Amarok. Efektowny pickup z Polski

Firma Carlex Design z Czechowic-Dziedzic ma już światową renomę. Specjalizuje się w wykańczaniu wnętrz samochodów materiałami z najwyższej półki. Gdy tylko Carlex opublikuje zdjęcia kolejnych projektów, lotem błyskawicy obiegają one internet.

Ambitna grupa postanowiła wykonać kolejny krok. W Czechowicach działalność prowadzi już Pickup Design, które zamierza stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych tunerów półciężarówek. Mają one wyróżniać się efektownym wzornictwem, perfekcyjnym wykonaniem i łatwością montażu – elementy nadwoziowe oraz tapicerki są bowiem dostępne w formie gotowych do montażu zestawów, które są eksportowane na cały świat (firma ma przedstawicieli w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii i Australii).

Aby uczynić pickupy jeszcze bardziej luksusowymi, tworzy się je w limitowanych seriach. Dobrym przykładem jest Amarok Amy. Na rynek trafi 500 sztuk użytkowego Volkswagena, który za sprawą poszerzonych błotników, nakładki na maskę, nowego zderzaka przedniego, ciekawszej zabudowy paki (dokładka aerodynamiczna i spojler) czy obramowania przednich i tylnych świateł nabrał masywności i zaczął przypominać amerykańskie pickupy.

Pakiet złożony z 13 elementów został pokryty lakierem strukturalnym. Nie tylko dodaje on Amarokowi Amy efektownej surowości, ale również jest odporny na uszkodzenia.

Sporym zmianom poddano wnętrze. Na tunelu środkowym znalazła się metalowa tabliczka z numerem danego egzemplarza. Kierownicę mocniej wyprofilowano i – podobnie jak fotele i podłokietniki – obszyto skóra Nappa, utożsamianą raczej z autami z najwyższej półki niż pickupami.

Pickup Design zajął się również układem wydechowym, który po modyfikacji i wyposażeniu w specjalny wzmacniacz dźwięku bulgocze jak wydechy aut z silnikami V8. Z kolei terenowe możliwości zwiększyło zawieszenie australijskiej firmy Pedders. Składa się ze specjalnie przygotowanych amortyzatorów, sprężyn, resorów oraz poliuretanowych tulei dla ostatnich z wymienionych. Seryjne nie są też koła – Amy Design zamontowało szersze felgi z oponami BFGoodrich All Terrain w rozmiarze 265/60 R18. Zamawiający ma do wyboru 10 wersji kolorystycznych Amaroka. Koszt modyfikacji Volkswagena startuje z poziomu 55 995 zł.

Podobne

Używany Volkswagen Phaeton. Czy warto kupić tańszego bliźniaka Bentleya?

Volkswagen, czyli samochód dla ludu. Nazwa zupełnie nie pasowała do Phaetona, którego flagowe wersje z motorem W12 kosztowały ponad 100 tysięcy euro. Używany Phaeton stał się limuzyną dla ludu. Najtańsze egzemplarze można kupić już za 20 tysięcy złotych. Na przełomie XX i XXI wieku doszło do istotnych przemian w świecie motoryzacji. Marki Premium zaczęły żywo…

Test VW Polo GTI. Jaki jest naprawdę?

Najnowsze Polo GTI łączy doskonałe osiągi i pewne prowadzenie z funkcjonalnością i komfortem codziennej eksploatacji. 1.6, 1.8, 1.4, 1.8, 2.0. Klamrą spinającą ten ciąg liczb jest Polo GTI. Tak bowiem zmieniały się pojemności silników miejskiego Volkswagena ze sportowym pazurem. Najnowsza generacja ma znany z Golfa GTI silnik z rodziny EA888, który na potrzeby Polo nieco…