Buick Reatta - to od niego się zaczęło - Trends Magazines

Buick Reatta – to od niego się zaczęło

Jest rok 1988, o dotykowych ekranach, systemie informującym o usterce, czy automatycznych światłach drogowych jeszcze nikt nie słyszał. I wtedy na rynek wjeżdża Buick Reatta, który ma to wszystko. I to nie jest koncept! 

Buick to jedna z najstarszych marek motoryzacyjnych świata. Założono ją w 1899 roku, od 1908 jest w rękach General Motors. To marka z piękną historią, choć Amerykanie lubili nieco eksperymentować. W 1988 roku zadebiutowała Reatta, model jak na tamte czasy rewolucyjny. 

Już z zewnątrz widać, że to nie jest zwykły samochód. Futurystyczny design, a także tylne światła z pasem ciągnącym się przez całą szerokość auta to zabieg stylistyczny, który dziś z powodzeniem stosuje chociażby VW. Przednie światła były wyposażone w system ściemniania, gdy radar wykrył samochód jadący z naprzeciwka. 

Wewnątrz mamy fotele ustawiane w pełni elektrycznie, co akurat w samochodach amerykańskich nie dziwi. Ale tutaj mamy nawet elektrycznie wysuwane podparcie ud! Jednak najciekawszym elementem jest dotykowy ekran na tunelu środkowym. W aucie z 1988 roku! Obsługuje najważniejsze funkcje samochodu takie jak, klimatyzacja, radio, czy nawet prosty system diagnostyczny. 

Cały samochód możecie obejrzeć na filmiku poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW Klub Pomorze

BMW Klub Pomorze zrzesza miłośników marki BMW głównie w Trójmieście, ale i na terenie całego woj. pomorskiego.  Do klubu należy około 30 samochodów, które regularnie można oglądać w organizowanych przez klub spotkaniach. Sama społeczność powstała w 2017 roku. Pierwszy zlot został zorganizowany 2 lata później jako "Wielkie  rozpoczęcie sezonu z BMW". Tutaj we współpracy pomagał…

Manualna skrzynia biegów dla „elektryków”? Nowy pomysł Toyoty

Do urzędu patentowego w USA wpłynęło osiem wniosków o rejestrację ręcznych przekładni do samochodów zasilanych prądem. Auta Toyoty mają mieć możliwość manualnej zmiany biegów przy udziale pedału imitującego działanie sprzęgła. W rzeczywistości nie byłaby to oczywiście tradycyjna skrzynia manualna, a urządzenie imitujące działanie ręcznej przekładni. Faktyczna przekładnia byłaby zastąpiona oprogramowaniem sterującym przepływem momentu obrotowego z…