Będą zmiany w przeglądach technicznych. Zapłacimy więcej? - Trends Magazines

Będą zmiany w przeglądach technicznych. Zapłacimy więcej?

Rząd podpisał projekt nowelizacji o badaniach technicznych. Diagności będą robić zdjęcia, a także będzie można się odwołać od negatywnej decyzji. Co jeszcze zmieni się w czasie przeglądów technicznych?

O zmianach w prawie o ruchu drogowym dotyczącym badań technicznych pojazdów można było usłyszeć już wielokrotnie. Ostatnią zapowiadaną zmianą miała być podwyżka za badanie techniczne, której domagali się protestujący diagności. Teraz wiemy, że do niej nie dojdzie, ale pojawi się wiele zmian dotyczących przeglądów. 

Najważniejsze zmiany w badaniach technicznych

  • Pojawi się możliwość odwołania od negatywnego wyniku przeglądu. W takim wypadku, ponowne badanie odbędzie się już w obecności inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego.
  • Diagności będą mieli obowiązek zrobienia zdjęć badanemu autu. Materiały mają być archiwizowane przez pięć lat i muszą obejmować całe auto oraz stan licznika.
  • Na przegląd będziemy mogli przyjechać przed terminem,  bez “utraty” dni. Kierowca będzie mógł przyjechać nawet 30 dni przed wyznaczonym terminem badania, a po jego wykonaniu termin zostanie wyznaczony na rok po pierwotnym, a nie wcześniej. Odwrotna sytuacja będzie dotyczyć osób, które przyjadą z opóźnieniem – wtedy te dni “stracą“. Ale jeżeli opóźnienie będzie wynosić więcej niż 30 dni, trzeba będzie liczyć się z podwójną opłatą za wykonanie badania technicznego.

Oprócz dodatkowej opłaty za ponad miesięczne spóźnienie, nie będzie dodatkowych opłat za pojawienie się na stacji kontroli pojazdów po terminie. Nie zmieni się także stawka za badanie techniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW_F20_118i_vs_BMW_E81_120d

Bitwa „jedynek” od BMW: E81 120d vs. F20 118i- TEST

BMW serii 1 to najmniejszy i zarazem najtańszy współczesny model niemieckiego producenta. Pomimo to popularna jedynka nie jest pozbawiona charakteru. Na przykładzie dwóch generacji przyjrzymy się, jak na przestrzeni kilkunastu lat zmieniła się niedoceniana seria 1. W 2004 roku BMW postanowiło przerwać dobrą passę Audi. Nowo powstała seria 1 jednoznacznie celowała w klientów modelu A3…

Kia-EV6

30 tys. km i rok w samochodzie elektrycznym. Różnica w kosztach eksploatacji to ponad 20 tys. zł!

Samochód elektryczny wiąże się ze sporym wydatkiem podczas zakupu, średnio o 30% większym niż w przypadku spalinowego odpowiednika. Czy jednak w późniejszej eksploatacji, samochód elektryczny będzie tańszy? Sprawdzamy, ile kosztuje przejechanie 30 tys. km w elektryku.  Jeszcze kilka lat temu można było naładować samochód elektryczny za darmo, co było jedną z największych zalet samochodów elektrycznych,…