Pościg śląskiej Policji za kradzionym BMW! - Trends Magazines
19 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Pościg śląskiej Policji za kradzionym BMW!

bmw policja

W wyniku natychmiastowych działań lwóweckich policjantów, pościgu, blokad dróg i pracy operacyjnej odzyskano skradziony w Gryfowie Śląskim samochód BMW o wartości 250 tysięcy złotych oraz zatrzymano dwóch sprawców. Odpowiedzą za przestępstwa przed sądem.

W dniu 30 grudnia br. około godziny 20.00 w Gryfowie Śląskim z parkingu przy jednym z supermarketów sprawcy ukradli samochód marki BMW. Kradzież miała miejsce w momencie, gdy na parkingu było sporo osób postronnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a świadkowie zapamiętali dużo szczegółów dotyczących sprawców.

Natychmiast na miejscu pojawiły się dwa patrole policji

Mundurowi podjęli pościg za uciekającymi złodziejami, którzy kierowali się w stronę Bolesławca poruszając się po drodze niezwykle niebezpiecznie. Dodatkowo na miejsce kradzieży skierowano policjantów kryminalnych oraz dodatkowe patrole z Lwówka Śląskiego. Zawiadomiono jednostki policji w Bolesławcu, Lubaniu, Jeleniej Górze i Złotoryi.

pościg

Bardzo szybko ustalono wizerunek złodziei oraz BMW, którym przyjechali

Do działań wkroczyli technicy kryminalistyczni zabezpieczając mnóstwo śladów pozwalających na identyfikację sprawców. Do poszukiwań dołączyli mieszkańcy, informacja pojawiła się we wszystkich mediach, Internecie oraz na innych kanałach komunikacji.

 

Do policjantów zaczęły spływać różne ważne informacje. Dodatkowo kryminalni sprawdzali operacyjnie wszystkie możliwe miejsca oraz osoby podejrzane, które mogłyby mieć coś wspólnego z kradzieżą. W teren wyjechały dodatkowe patrole z pionu kryminalnego. Specjalnie powołany zespół analizował możliwą drogę ucieczki sprawców oraz miejsce ukrycia auta. Na chwilę policjanci biorący udział w pościgu stracili z pola widzenia uciekające BMW. Wtedy to zarządzono blokady dróg oraz kontrole przejeżdżających pojazdów.

pościg

Około 1.00 w nocy policjanci zlokalizowali auto, jednocześnie zatrzymując jednego ze sprawców. Skradziony samochód warty 250 tys. zł został odzyskany. Funkcjonariusze wykonując dalsze czynności w tej sprawie zatrzymali też drugiego z podejrzanych. Teraz czeka ich odpowiedzialność karna przed sądem.

 

Podobne

BMW 225xe iPerformance – van ze szczyptą i8

Inżynierowie BMW układają komponenty techniczne w coraz odważniejsze kombinacje. Przykładem nowego trendu jest 225xe – kompaktowy van z domieszką genów Mini oraz BMW i8. Czas na lekcję anatomii. Zacznijmy od platformy UKL (Untere KLasse). W rozbudowanej wersji UKL2 jest ona szkieletem Active Tourera (F45), X1 (F48) oraz Clubmana (F54). We wszystkich wymienionych modelach jest montowany…

VW_Typ_Kdf

Garbus za 268.184 Euro! KdF Wagen – HISTORIA

Historia Garbusa jest długa i skomplikowana. Wizja prostego i taniego samochodu dla ludu została brutalnie przerwana przez wojnę i konieczność przestawienia się na produkcję frontowego Kübelwagena. Czy w całości? Okazuje się, że nie. Do końca drugiej wojny światowej udało się wyprodukować ok. 630 sztuk Garbusa. Nie do końca „cywilnego”, gdyż większość egzemplarzy trafiła do wojskowych…