Odliczanie rozpoczęte. Nowa rodzina modeli Volkswagen I.D. - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Odliczanie rozpoczęte. Nowa rodzina modeli Volkswagen I.D.

Przedstawiciele Volkswagena zapowiedzieli, że już w 2020 r. zainteresowani będą mogli cieszyć się modelami z nowej rodziny Volkswagen I.D. – od podstaw budowanej jako samochody elektryczne na przeznaczonej dla nich platformie MEB. Czas pędzi nieubłaganie, a Volkswagen ogłosił właśnie, że rozpoczyna odliczanie 100 tygodni do rozpoczęcia pierwszego modeli z rodziny Volkswagen I.D. w fabryce w Zwickau.

Deklaracja padła podczas spotkania prezesa Volkswagena z przedstawicielami firm odpowiedzialnych za dostawy komponentów do platformy MEB. Jak łańcuch logistyczny jest ważny, dowodzą ostatnie problemy Tesli, której produkcja spowolniła z powodu problemów z dostawami baterii.
Volkswagen zamierza wyznaczyć nowe kierunki w rozwoju elektromobilności. Koncern bardzo poważnie przygotował się do ofensywy modelowej. Na platformie MEB mają powstać 32 typy pojazdów. Aby operacja zakończyła się sukcesem, w rozwój elektromobilności w ciągu najbliższych pięciu lat koncern chce zainwestować w “elektrykę” sześć miliardów euro.

W pierwszej kolejności na rynek trafią modele I.D. (kompakt), I.D. BUZZ (van, czerpiący pełnymi garściami ze stylizacji Transportera T1) oraz I.D. CROZZ (crossover). Wszystkie będą legitymowały się świetnymi osiągami i dużym zasięgiem. W planach są też systemy autonomicznej jazdy – o ich wprowadzeniu czy zakresie dostępnych funkcji najprawdopodobniej przesądzą jednak regulacje prawne. Na razie nic nie wskazuje, by miały ulec zmianie.

Podobne

Węgierski New Beetle na sterydach

Wiele modeli Volkswagena świetnie sprawdza się na torach wyścigowych. Jedną z najbardziej niedocenianych, a zarazem najrzadszych wyścigówek jest New Beetle. Ciekawy egzemplarz wypatrzyliśmy na Węgrzech. Sportowy Garbus? Nim zaczniecie wygłaszać złośliwe sądy, przypomnijcie sobie przełom XX i XXI wieku. Wówczas na torach wyścigowych Europy rywalizowała stawka New Beetle z 204-konnymi silnikami 2.8 VR6. Regulamin pucharu…

Kontrowersyjny i niepowtarzalny VW Golf II 1,3 GL

W dzisiejszych czasach stwierdzenie „jeżdżę Golfem dwójką” na nikim nie robi wrażenia. Jeśli jednak dodacie, że wasze cacko ma ospojlerowanie firmy Votex, aluminiowe felgi sygnowane logo tego samego producenta oraz brązową welurową tapicerkę w nienagannym stanie, obojętność momentalnie przerodzi się w ciekawość. Golf II generacji należący do Marka nie jest autem, które doceni każdy. I…