Odliczanie rozpoczęte. Nowa rodzina modeli Volkswagen I.D. - Trends Magazines

Odliczanie rozpoczęte. Nowa rodzina modeli Volkswagen I.D.

Przedstawiciele Volkswagena zapowiedzieli, że już w 2020 r. zainteresowani będą mogli cieszyć się modelami z nowej rodziny Volkswagen I.D. – od podstaw budowanej jako samochody elektryczne na przeznaczonej dla nich platformie MEB. Czas pędzi nieubłaganie, a Volkswagen ogłosił właśnie, że rozpoczyna odliczanie 100 tygodni do rozpoczęcia pierwszego modeli z rodziny Volkswagen I.D. w fabryce w Zwickau.

Deklaracja padła podczas spotkania prezesa Volkswagena z przedstawicielami firm odpowiedzialnych za dostawy komponentów do platformy MEB. Jak łańcuch logistyczny jest ważny, dowodzą ostatnie problemy Tesli, której produkcja spowolniła z powodu problemów z dostawami baterii.
Volkswagen zamierza wyznaczyć nowe kierunki w rozwoju elektromobilności. Koncern bardzo poważnie przygotował się do ofensywy modelowej. Na platformie MEB mają powstać 32 typy pojazdów. Aby operacja zakończyła się sukcesem, w rozwój elektromobilności w ciągu najbliższych pięciu lat koncern chce zainwestować w „elektrykę” sześć miliardów euro.

W pierwszej kolejności na rynek trafią modele I.D. (kompakt), I.D. BUZZ (van, czerpiący pełnymi garściami ze stylizacji Transportera T1) oraz I.D. CROZZ (crossover). Wszystkie będą legitymowały się świetnymi osiągami i dużym zasięgiem. W planach są też systemy autonomicznej jazdy – o ich wprowadzeniu czy zakresie dostępnych funkcji najprawdopodobniej przesądzą jednak regulacje prawne. Na razie nic nie wskazuje, by miały ulec zmianie.

Podobne

VW_Garbus_1200_1965 r.

Low & slow, czyli Garbus 1200 w stylu SoCal- TUNING

Auto zabytkowe kojarzy nam się z pięknie utrzymanym modelem w oryginalnym stanie, stojącym pod pokrowcem w garażu. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Przed nami 55-letni teleporter na zachodnie wybrzeże USA. Kalifornijski styl przerabiania starych VW narodził się w późnych latach 70. Przez ponad 40 lat ewoluował, dzielił się na różne odmiany, ale jego podstawy…

Spontanicznie i w małej skali, ale jest rezultat. Opole wspiera Ukrainę!

W obliczu trudnej sytuacji, która ma miejsce na Ukrainie, znaczna część naszych rodaków postanowiła spontanicznie pomóc. Tak było również w przypadku ostatniego Opolskiego spota. W ubiegłą sobotę, tj. 5 marca 2022 roku, odbył się spot w Opolu. Choć miasto to jest dopiero dwudzieste siódme pod względem wielkości populacji w Polsce, to jest ono stolicą województwa…