Nowy Golf Sportsvan. Ładniejszy i lepiej wyposażony - Trends Magazines

Nowy Golf Sportsvan. Ładniejszy i lepiej wyposażony

Jedną z gwiazd stoiska Volkswagena na targach IAA będzie nowy Golf Sportsvan. Rodzinny minivan pojawił się na rynku w 2014 r. Ani wizualnie, ani technicznie nie zdążył się więc istotnie zestarzeć. Koncern dokonał więc niewielkich korekt, które jednak dodatnio wpłynęły na wygląd auta oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Zmieniając kształt przednich reflektorów (od teraz wykonywanych w technologii Full LED), wlotu powietrza i przetłoczeń zderzaka, świateł przeciwmgielnych oraz atrapy chłodnicy stylistom Volkswagena udało się dodać Sportvanowi dużej dozy dynamiki. Wprowadzono też tylne lampy w technologii LED (standardowe we wszystkich wersjach), nowe wzory alufelg (16-18 cali) i ciekawsze lakiery nadwozia – np. Cranberry Red.

Wnętrze odświeżyły nowe listwy dekoracyjne, tapicerki i rodzaje skóry. Przeszczepiony z odświeżonego Golfa system multimedialny Discover Pro ma 9,2-calowy ekran i rozpoznaje gesty. Ponadto w pełni współpracuje ze smartfonami i tabletami. Dzięki aplikacji Media Control pokładowym centrum rozrywki mogą sterować także pasażerowie, a cel do nawigacji uda się wprowadzić zdalnie.

Kolejną nowinką jest asystent jazdy w korku, który półautonomicznie utrzymuje tor jazdy oraz samodzielnie hamuje i rozpędza samochód w gęstym ruchu do 60 km/h. System kontrolowania drogi przed samochodem Front Assist posiada już nie tylko funkcję awaryjnego hamowania przed przeszkodami, ale również algorytmy monitorujące zachowania pieszych w celu błyskawicznego zareagowania po ich wtargnięciu na jezdnię. Park Assist automatycznie zaparkuje Golfa prostopadle i równolegle oraz wyjedzie z miejsca parkingowego, natomiast Trailer Assist rozwiąże problem manewrowania z przyczepą.

Wszystko to sprawia, że Golf Sportsvan jest jeszcze ciekawą propozycją dla osób szukających przestronnego auta z możliwością szerokiej aranżacji wnętrza i wyżej osadzonymi siedziskami foteli, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie. Udoskonalony Golf Sportsvan pojawi się w salonach przed końcem bieżącego roku.

Podobne

Volkswagen Golf TCR – 350-konna wyścigówka

Przez cztery lata Polo R WRC było niekwestionowanym królem rajdowych odcinków specjalnych. Kontynuatorem sukcesów może być wyścigowy Golf TCR. Prototyp Golfa TCR został zaprezentowały w drugiej połowie 2015 r. Wyścigówkę zbudował stacjonujący w Hanowerze zespół Volkswagen Motorsport. Golf spełnia wytyczne regulaminu serii TCR. Ma ona wymiar zarówno lokalny – ADAC TCR Germany Touring Car Championship,…

„Zombie Apocalypse Porsche 911”, czyli Gemballa Avalanche 4.2 RS- TUNING

To nie żart. Właśnie otrzymaliśmy rendery Gemballa Avalanche 4.2 RS. To wizja off-roadowej wersji kultowego 911, którą niemiecki tuner planuje urzeczywistnić. Informacje, które podaje Gemballa są niestety szczątkowe, ale za to obrazki mówią wszystko! Jeżeli Avalanche naprawdę powstanie, to nie musimy się już obawiać o swoje losy w czasie apokalipsy zombie- Gemballa ma odpowiedź :)…