Niedrogi tuning BMW serii 5 (G30) - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
7 marca 2021

Niedrogi tuning BMW serii 5 (G30)

Tuning BMW serii 5 G30 oferta JMS Fahrzeugteile

Debiutujące w 2016 r. BMW serii 5 (G30) wciąż prezentuje się doskonale. Niemiecka firma JMS Fahrzeugteile przygotowała propozycję dla zainteresowanych niedrogą modyfikacją tego modelu.

Tuning BMW serii 5 G30 oferta JMS Fahrzeugteile
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Im nowszy samochód, tym jego tuning zwykle jest droższy. To efekt ograniczonej podaży elementów – zwykle dostarczają je wyłącznie najbardziej renomowane firmy, jak również samo BMW w ramach linii M Performance. Próbę wyjścia naprzeciw oczekiwaniom rynku podjęła niemiecka firma JMS Fahrzeugteile, która przygotowała pakiet stylistyczny dla sedana i Touringa. Tworząc je dołożono starań, by uwypuklały sportowy charakter piątki.

Tuning BMW serii 5 G30 oferta JMS Fahrzeugteile

Dokładka zderzaka za 399 euro

Za 399 euro JMS oferuje dokładkę przedniego zderzaka, która optycznie obniża samochód, ale zachowuje prześwit niezbędny do parkowania przy krawężnikach czy zjeżdżania z garażowych podjazdów bez ryzyka uszkodzenia elementu. Producent podkreśla, że nie powinno to nastąpić nawet w autach z tuningowymi sprężynami. Przeciwwagą dla przedniego spojlera jest tylny dyfuzor. Został on wyceniony na 379 euro i jest dostarczany bez wyciętych otworów na rury wydechowe, żeby ułatwić dopasowanie ich do konkretnego pojazdu.

Tuning BMW serii 5 G30 oferta JMS Fahrzeugteile

Alternatywę stanowi dyfuzor z włókna węglowego – kosztuje 999 euro i nie wymaga lakierowania. Doskonale komponuje się z oferowanym przez JMS wydechem Remusa (2390 euro) z klapami regulującymi natężenie dźwięku. Jest on dostępny z trapezoidalnymi końcówkami lub czterema rurami, które upodobniają auto do flagowego M5.

Tuning BMW serii 5 G30 oferta JMS Fahrzeugteile

20-calowe obręcze

Styliści JMS uznali seryjne nakładki progowe za doskonale zaprojektowane i zrezygnowali z ich modyfikowania. Fabryczne felgi zastąpiono natomiast 20-calowymi obręczami Cor.Speed Deville Inox z oponami w rozmiarze 245/35 (przód) oraz 275/30 (tył). Komplet takich felg kosztuje blisko 2000 euro. Praktycznie taką samą kwotę trzeba przeznaczyć na gwintowane zawieszenie KW Variant 3, które pozwala na zmniejszenie prześwitu przedniej i tylnej osi o odpowiednio 40 i 35 mm.

Tuning BMW serii 5 G30 oferta JMS Fahrzeugteile

Obniżony i rasowo wyglądający samochód aż prosi się o zastrzyk mocy. W ofercie JMS odpowiadają za niego moduły PowerControl od firmy DTE Systems, które po wpięciu w wiązkę elektryczną zwiększają moc i moment obrotowy o ok. 20%.

Podobne

BMW E39 530d SE Automatic widok z przodu

Używane BMW E39 530d – poradnik. Kup, bo może być drożej

Trzylitrowy diesel jest marzeniem wielu miłośników BMW. O taką jednostkę napędową dość łatwo pod maską używanej piątki E39. O czym trzeba wiedzieć przed jej zakupem? 6-cylindrowy diesel   W 1998 roku sześciocylindrowy diesel M57 z common railem zaczął zajmować miejsce jednostek oznaczanych symbolem tds. Ostatnie E39 w wersji 530d zjechały z taśm fabrycznych w maju 2003 roku. Trzy lata wcześniej silnik został…

60 lat Mini

W tym roku mija 60 lat od narodzin legendy. Dokładnie 26 Sierpnia 1959 British Motor Corporation (BMC) zaprezentowało Mini po raz pierwszy. Ten mały, zwinny, czteroosobowy hatchback był prawdziwą rewolucją. Początkowo samochód oferowany był jako Morris Mini-Minor i Austin Seven. Mierzący 3,05 metra kosztował 496 funtów i był idealnym rozwiązaniem do zatłoczonych miast. Zaprojektowany przez…