Jak pozbyć się starego samochodu – sprzedaż bezpośrednia czy jej atrakcyjne alternatywy? - Trends Magazines

Jak pozbyć się starego samochodu – sprzedaż bezpośrednia czy jej atrakcyjne alternatywy?

Sprzedaż bezpośrednia starego samochodu ma swoje ewidentne minusy. Wymaga dużego nakładu pracy i sil, aktywnego promowania ogłoszeń sprzedażowych oraz przede wszystkim – cierpliwości. Znalezienie nowego nabywcy jest zazwyczaj trudne, a w przypadku samochodów w złym staniem – na przykład powypadkowych i zdezelowanych – może być nawet niemożliwe. Wówczas, lepszym wyjściem jest skorzystać z rozwiązań alternatywnych.

Sposoby na stary samochód (w dobrym i złym stanie)

Sprzedaż samochodu nie musi być aż tak trudna, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju nabywcy poszukujesz oraz w jakim stanie jest twój pojazd. W przypadku samochodów zużytych, pozbawionych części lub tych, które ucierpiały w wypadku, lepszym rozwiązaniem niż sprzedaż bezpośrednia jest skorzystanie z oferty profesjonalnych skupów aut lub stacji demontażu.

Firmy takie są zainteresowane dosłownie każdym typem samochodu i wraku samochodowego. Wynika to oczywiście z charakteru ich działalności. Skupy aut poszukują często wraków pojazdów, które mogą wykorzystać w dalszej eksploatacji – wymontować kluczowe elementy konstrukcyjne, elementy karoserii lub części napędowe.

Stacje demontażu skupują natomiast także te pojazdy, których dalsze użytkowanie jak i sprzedaż na części nie ma sensu. Wbrew pozorom, odsprzedając swój samochód w stacji demontażu, możesz otrzymać kwotę wynoszącą nawet kilkaset złotych (bądź więcej!). Wszystko zależy od tego, czy rzeczywista waga samochodu zgadza się z wagą podaną w dokumentach. Niestety, za każdy brakujący kilogram zostanie pomniejszona ostateczna kwota, którą otrzymasz.

Skup aut i stacje demontażu znajdują się na terenie całego kraju. Znajdziesz popularne sieci i punkty, rozlokowane zarówno w dużych ośrodkach miejskich (w okolicach Warszawy, Poznania, Krakowa) jak i w mniejszych ośrodkach. Warto jednak odwiedzić przynajmniej kilka różnych placówek. Każdy skup aut i stacja demontażu może zaoferować odmienną kwotę, dlatego warto wpierw porównać różne oferty, a następnie dokonać najkorzystniejszego wyboru.

Zalety skupów aut i stacji demontażu

Wiele placówek dysponuje własnymi pojazdami transportowymi, przeznaczonymi do przewożenia samochód zdezelowanych, niezdatnych do jazdy. Jest to duże ułatwienie dla właścicieli takich wraków. Ponadto, w skupie aut dokonuje się darmowej wyceny twojego samochodu. Rzeczoznawca oceni nie tylko przydatność samego samochodu, ale również jego poszczególnych komponentów.

Zaletą jest także fakt, że wycena dokonywana jest natychmiast i nie wymaga specjalnego rezerwowania terminu. Ponadto, zapłata za odsprzedany samochód jest uiszczana od razu w momencie dokonania transakcji. Wiele firm oferuje możliwość wypłacenia gotówki (lub dokonania przelewu) na miejscu, bez potrzeby dodatkowego oczekiwania.

Warto przy tym podkreślić, że niektóre skupy i stacje demontażu działa całą dobę, co dodatkowo stanowi ułatwienie dla osób pragnących się pozbyć swojego samochodu w krótkim czasie (i potrzebującym szybkiej gotówki).

Podobne

Grudniowe wydanie VW Trends nadjeżdża!

Już 16 grudnia do punktów sprzedaży trafia najnowsze wydanie VW Trends! W najnowszym 4/2021 numerze znajdziesz prezentacje projektów naszych Czytelników, testy wybranych egzemplarzy VW, relacje ze zlotów, wywiady, ciekawostki oraz newsy, a także wiele więcej!  Przeczytasz między innymi o: Elektryczne sportowe coupé – ID. 5 GTX Nowy T-Roc – poprawianie dobrego Alternatywa dla SUV-a -…