Dowiedz się, które kolory nadwozia najczęściej wybierają klienci - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
7 marca 2021

Dowiedz się, które kolory nadwozia najczęściej wybierają klienci

BMW E28 533i widok z boku

Kolory: Biały pozostaje najpopularniejszym kolorem pojazdu na świecie; producenci samochodów wyprodukowali 81% pojazdów w neutralnych odcieniach bieli, czerni, szarości i srebra

Axalta (wiodący światowy dostawca farb płynnych i proszkowych), opublikował swój 68. doroczny raport globalnej popularności kolorów w motoryzacji, w którym ujawniono, że najczęściej spotykane obecnie kolory motoryzacyjne na drogach to biały (38%), czarny (19%) i szary (15%). Szarość wzrosła o dwa punkty procentowe na całym świecie i jest najwyższa od 10 lat.

Biały jest królem

Utrzymując 38% całkowitego rynku światowego przez ostatnie trzy lata, biały jest najczęściej kupowanym kolorem motoryzacyjnym na świecie przez 10 kolejnych lat. Srebro nadal spada we wszystkich regionach, a jego popularność jest obecnie jednocyfrowa i wynosi 9%. Czarny utrzymuje się niezmiennie rok do roku i pozostaje ulubieńcem luksusowych pojazdów.

Kolory w życiu

Najnowsze trendy motoryzacyjne są zsynchronizowane z najnowszymi trendami w domu, modzie i produktach, w tym zainteresowanie odcieniami zielono-niebieskimi i zielono-żółtymi. Na uwagę zasługuje również coraz powszechniejsze stosowanie szarości na całym świecie oraz niuanse kolorów, które ożywiają te kolory, takie jak delikatne efekty płatków i ślady kolorowych płatków.

Historia raportów

Wyniki raportu Axalta Global Automotive Color Popularność są oparte na analizie Axalta danych dotyczących budowy samochodów w 2020 roku i są wskaźnikiem aktualnych trendów rynkowych. Axalta zaczęła publikować raporty na temat kolorów powłok w branży w 1953 roku i nadal informuje o trendach kolorystycznych. Ponadto prognozy dotyczące kolorów są podawane w globalnej rocznej prognozie trendów kolorów firmy Axalta. Przyszły krajobraz motoryzacji zmienia się wraz z ewolucją pojazdów i preferencji konsumentów. Axalta projektuje kolory koncepcyjne, które są estetycznie i funkcjonalnie korzystne dla powierzchni pojazdu.

Podobne

3200 CS – jeden z najrzadszych modeli BMW

3200 CS jest jednym z najrzadszych modeli BMW. Gdyby ekskluzywność auta określano na podstawie liczby wyprodukowanych egzemplarzy, 3200 CS stanąłby w jednym szeregu z legendarnymi M1, 503, 507 i 2002 Turbo... Dokładnie 50 lat temu podczas Internationale Automobil-Ausstellung we Frankfurcie BMW zaprezentowało dwie nowości, które z perspektywy czasu można uznać za protoplastów współczesnych samochodów z…