Szybka akcja, czyli BMW serii 5 G30 po tuningu - BMW Trends
4 °C Warsaw, PL
7 marca 2021

Szybka akcja, czyli BMW serii 5 G30 po tuningu

Pierwsze egzemplarze nowego BMW serii 5 G30 dopiero pojawiają się na rynku. Niemieckie JMS Fahrzeugteile GmbH nie zwlekało i zaproponowało jeden z pierwszych pomysłów na modyfikację nowej piątki.

Póki co zmiany są dosyć zachowawcze. JMS wyposażyło BMW serii 5 G30 w 20-calowe felgi Inferno firmy Barracuda. Obręcze z ramionami w charakterystycznym dla oryginalnych felg BMW kształcie litery Y pasują do sportowego wizerunku limuzyny. Alternatywą są matowo-szare, felgi Virus, również z oferty Barracudy. JMS proponuje obleczenie obu zestawów oponami w rozmiarze 245/35 R20 (przód) oraz 275/30 R20 (tył).

Aby samochód prezentował się jeszcze dynamicznej i sprawniej pokonywał zakręty, JMS sugeruje montaż gwintowanego zawieszenia, które obecnie w fazie testowania prototypowych zestawów. Kiedy trafi na sklepowe półki, ma kosztować około 2100 euro.

Na 1500 euro został natomiast wyceniony układ wydechowy firmy Eisenmann. Ma większą przepustowość od seryjnego, więc jego montaż może przełożyć się na lekki wzrost mocy bez strojenia sterownika jednostki napędowej.

Podobne

Tuningujesz? Nie zepsuj silnika swojego BMW!

Temat zwiększania mocy silników wraca jak bumerang. Wielu, kupując swoje 323, 325, 328, 330 czy wreszcie M3 w wersjach E36 lub E46, oczekuje po  nowym nabytku pewnych osiągów. Wiele z tych osób jest zadowolonych od początku do końca. Oni mogą w tym miejscu zakończyć czytanie tego artykułu. Inni, od razu lub po jakimś czasie, dochodzą…