Szybka akcja, czyli BMW serii 5 G30 po tuningu - BMW Trends
4 °C Warsaw, PL
7 marca 2021

Szybka akcja, czyli BMW serii 5 G30 po tuningu

Pierwsze egzemplarze nowego BMW serii 5 G30 dopiero pojawiają się na rynku. Niemieckie JMS Fahrzeugteile GmbH nie zwlekało i zaproponowało jeden z pierwszych pomysłów na modyfikację nowej piątki.

Póki co zmiany są dosyć zachowawcze. JMS wyposażyło BMW serii 5 G30 w 20-calowe felgi Inferno firmy Barracuda. Obręcze z ramionami w charakterystycznym dla oryginalnych felg BMW kształcie litery Y pasują do sportowego wizerunku limuzyny. Alternatywą są matowo-szare, felgi Virus, również z oferty Barracudy. JMS proponuje obleczenie obu zestawów oponami w rozmiarze 245/35 R20 (przód) oraz 275/30 R20 (tył).

Aby samochód prezentował się jeszcze dynamicznej i sprawniej pokonywał zakręty, JMS sugeruje montaż gwintowanego zawieszenia, które obecnie w fazie testowania prototypowych zestawów. Kiedy trafi na sklepowe półki, ma kosztować około 2100 euro.

Na 1500 euro został natomiast wyceniony układ wydechowy firmy Eisenmann. Ma większą przepustowość od seryjnego, więc jego montaż może przełożyć się na lekki wzrost mocy bez strojenia sterownika jednostki napędowej.

Podobne

Które silniki BMW palą olej? Co jest przyczyną?

Zużycie oleju jest związane z pracą każdego silnika tłokowego. Problem pojawia się jednak, gdy co każde 1000 km trzeba dolewać litr środka smarnego. Olej odpowiada za smarowanie, chłodzenie i utrzymanie silnika w czystości. Gdy go zabraknie, już po kilkudziesięciu sekundach pracy silnik może nie nadawać się nawet do naprawy, a do przytarcia panewek wystarczy zerwany…

Stylowy tuning BMW E46 330i

E46 to taki model BMW, który fani marki kochają lub obok którego przechodzą kompletnie obojętnie. Krystian zalicza się z całą pewnością do tej pierwszej grupy, gdyż jest to jego czwarte auto z tej serii. Tym razem wybór padł na czerwonego sedana. Jego wcześniejsza historia nie jest do końca znana, aczkolwiek stan po kupnie wskazywał na…