BMW M3 od G-Power, czyli jubileuszowe 500+ - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
7 marca 2021

BMW M3 od G-Power, czyli jubileuszowe 500+

Z okazji 35-lecia działalności G-Power przygotował mechaniczną sprężarkę, która z silnika kultowego już BMW M3 E92 wyciska 501 KM.

Tuner przypomina, że gdy rozpoczynał działalność w 1983 r., komputery i połączenia sieciowe między nimi, jak również telefonia bezprzewodowa były w powijakach. Eksperci G-Power zajmowali się wyłącznie BMW i nie będzie przesadą stwierdzenie, że rozwijali się wraz z kolejnymi generacjami aut z Bawarii.

Przez lata tuner zapisał w swojej historii wiele rekordów – w tym najszybszego auta z instalacją LPG – 660-konne M5 Hurricane GS osiągnęło 333 km/h. 800-konne M5 Hurricane RR jest najszybszym sedanem świata (372 km/h), natomiast M6 Hurricane CS (750 KM) uchodzi za najszybsze czteroosobowe coupe (370 km/h). Do tak bogatej kolekcji nie wypadało dopisać najszybszego kombi – M5 z motorem podkręconym do 820 KM uzyskało 362 km/h. Byłoby więcej, gdyby nie ogranicznik.

Pakietem 35 Years Edition zainteresowani mogą wycisnąć z silnika M3 dodatkowe 80 KM i 90 Nm, jak również cieszyć się zastrzykiem siły napędowej już od średnich obrotów i liniowością reakcji na gaz, jakiej nie zapewni najlepsza nawet turbosprężarka. Ciśnienie doładowania na poziomie 0,45 bara oznacza, że układ korbowo-tłokowy silnika nie musi być wzmacniany. Pakiet z kompresorem został wyceniony na bardzo rozsądne 2520 euro. Nic dziwnego, że jest on rozchwytywany. Do końca roku G-Power zamierza sprzedaż łącznie 3000 kompletów części, po których zamontowaniu M3 zaczyna należeć do prestiżowego w świecie motoryzacji klubu 500+.

Podobne

Tuning BMW E30 320i wsiok z przodu

Klasyczne BMW E30 z cechami rajdówki – jak to zrobić?

BMW E30 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aut bawarskiego koncernu. Choć nie brakuje zwolenników lubiących ten model w klasycznym stylu, to niektórzy, jak Konrad, nadają mu też cechy rajdówki. Powodem zakupu BMW był przede wszystkim układ przełożenia napędu. Poszukując idealnego auta z biało-niebieskim śmigłem Konrad trafił aż do Poznania. W jednym z salonów samochodowych pracownik zaproponował mu swoje E30. Opuściło…

Pirat drogowy w BMW myślał, że to Autobahn. Policja nagrała go, jak pędził z zawrotną prędkościa

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli  BMW. Kierowca za nic miał przepisy dotyczące ograniczeń prędkości na tym odcinku autostrady A4. Pomiar wykonany przez funkcjonariuszy wskazał 211 km/h przy ograniczeniu do 110 km/h.  Obywatel Korei został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Mniejszy ruch prowokuje niektórych kierowców do szybszej jazdy. Policjanci każdego dnia kontrolują kierujących niestosujących się…