BaRRRdzo szybki SUV - nowy VW Tiguan R - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
27 lutego 2021

BaRRRdzo szybki SUV – nowy VW Tiguan R

Tiguan R

Volkswagen wprowadza do oferty najmocniejszego Tiguana w historii – Tiguana R. 320-konny SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

PRENUMERATA TRENDS

Tiguan R jest wyposażony w nowo opracowany układ napędu na cztery koła 4MOTION z systemem R-Performance Torque Vectoring, który sprawia, że sportowy SUV jest jednocześnie wyjątkowo zwinny i prowadzi się bardzo pewnie. Nowy Tiguan R znakomicie łączy dynamikę auta sportowego z wszechstronnością typową dla SUV-ów. Volkswagen Tiguan R jest już oferowany od 237.190 zł.

Tiguan R wydech

Tiguan R = moc

Za dostarczanie Tiguanowi R ogromnej mocy odpowiada turbodoładowany silnik EA888 najnowszej generacji. Maksymalny moment obrotowy o wartości 420 Nm czterocylindrowa jednostka napędowa generuje już przy 2100 obr./min. Tak wysoka wartość momentu obrotowego utrzymuje się na stałym poziomie do 5350 obr./min. Moment obrotowy jest przenoszony na cztery koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni o dwóch sprzęgłach i nowego napędu na cztery koła 4MOTION.
kokpit Tesla Model S

Lepsze prowadzenie

W Tiguanie R Volkswagen po raz pierwszy zastosował tylny mechanizm różnicowy z dwoma sprzęgłami wielopłytkowymi. Dzięki temu siła napędowa jest rozdzielana nie tylko między koła przedniej i tylnej osi, ale również między lewe i prawe koło z tyłu. Nowy napęd na cztery koła wyraźnie poprawił zwrotność Tiguana R. Dzięki niemu wyznacza on nowy standard dynamiki jazdy w klasie SUV-ów.

Tiguan R

Tiguan R – bogato wyposażony

Wyposażenie seryjne wersji R obejmuje wydajny układ hamulcowy z zaciskami w kolorze niebieskie (z przodu – z logo R), amortyzatory o regulowanej charakterystyce tłumienia, zawieszenie obniżone o 10 mm w porównaniu z zawieszeniem pozostałych odmian Tiguana oraz dodatkowy tryb jazdy – R. Sportowy tryb jazdy można aktywować bezpośrednio, za pomocą niebieskiego przycisku R na wielofunkcyjnej, sportowej, pokrytej skórą kierownicy. Kierownicę wyposażono w duże łopatki do ręcznej zmiany przełożeń 7-biegowej przekładni o dwóch sprzęgłach. Standardowe wyposażenie obejmuje także układ stabilizacji toru jazdy, który można całkowicie dezaktywować oraz sportowy układ wydechowy z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach auta. Jako opcja jest oferowany układ wydechowy renomowanej firmy Akrapovič z tytanowymi końcówkami oraz 21-calowe obręcze kół z lekkich stopów (wzór Estoril). Wygląd zewnętrzny Tiguana R może zyskać bardziej bojowy styl dzięki pakietowi stylistycznemu Black Style, w którym wybrane elementy są lakierowanymi na czarno.
Tiguan R

Podobne

E36 traktor błotny_1

Terenowe E36 walczy z błotem!

To nie pomyłka. To E36 Coupé zostało przerobione na traktor do pokonywania przeszkód błotnych! Zobaczcie jak radzi sobie w zawodach.   E36 mudracer Prawdę mówiąc nie wiemy jak wiele z BMW E36 zostało w tym projekcie. Sądząc po dźwięku silnika, to pod maską znajduje się sześciocylindrowy motor BMW. Zawieszenie E36 to bardzo prosta konstrukcja i…

McLaren F1 #063 powrócił

McLaren Special Operations (MSO) zaprezentowało świeżo odrestaurowanego McLarena F1 #063 podczas Hampton Court Concours d’Elegance, który odbył się od 6 do 8 września br. Podwozie 63 przez 18 miesięcy było poddawane drobiazgowej restauracji. Początkowo została rozebrana karoseria i napęd. Następnie wnętrze zostało ponownie wyłożone oryginalną skórą semi-anilinową, która została wyprodukowana wyłącznie dla tego samochodu. Wykończenie…